Silkroad


SilkRoad Online çoğumuz tarafından bilinen Knight Online LineAge türü bir online oyunudur.

SilkRoad Online zamanında kullanılan İpek Yolu Ticareti üzerine kurulmuştur. Oyuncular oyun içerisinde belli bir Level seviyesine gelerek (20 Level) Trader (Kervancı) Hunter (Guard) veya Thief (Hırsız) meslekleri üzerine kendilerini geliştirmeye çalışmaktadırlar.

Tabii ki Silkroad Online için bu sayılan meslekler üzerinde başarılı olmak sanıldığı kadar kolay değil doğal olarak. Bu meslekler üzerinde başarılı olabilmek için SilkRoad Online'a başlanıldığı andan itibaren harita üzerinde çeşitli fantastik yaratıklarla uğraşıp birçok Quest (Görev) tamamlayarak uygun bir şekilde karakterinizin Skill ve Stat puanlarını toplayıp karakterinizi gerektiği şekilde geliştirmek zorundasınız.

SilkRoad Online içerisinde şu anda sadece Chinese (çinli) karakterler mevcut olup ilerleyen günlerde çıkacak sürümlerinde diğer ülkelere ait karakterlerin ve alanların da oyuna katılacağını ümit ediyoruz. Sonuç olarak SilkRoad oyun alanı İpek Yolu üzerindeki Çin ve İstanbul arasında geçmekte.

SilkRoad Online şimdiye kadar bu tür oyunlar arasında oynadığım en başarılı yapıt bana göre ve beta sürümü bitmesine ve gerçek sürüme geçilmesine rağmen hala oyunda güzel değişimler yapılması yönünde hızla ilerliyorlar.