Nintendo DSi

J aponya’da piyasaya çıktığı ilk 48 saat içinde 170 bin adetten fazla satılan ve çıktığı günden itibaren satış rekorları kıran Nintendo’nun ‘kişiye özel’ el konsolu DSi sunduğu yepyeni özelliklerle 3 Nisan’dan itibaren tüm Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunuluyor. Nintendo DS ailesinin en ince ve hafif üyesi olarak yenilikleriyle oyun dünyasında olay yaratmaya hazırlanan Nintendo DSi siyah ve beyaz renkleriyle tüm Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de oyun tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Japonya’da satışa sunulduğu ilk 48 saat içinde 170 bin adetten fazla ve ilk ayda toplam 535 bin adet satış yapan DSi’nin Türkiye’de de yeni rekorlara imza atması bekleniyor.

Nintendo Dsi taşınabilir oyun konsolu
Oyun tutkusunu ‘taşınabilir’ hale getiren Nintendo’nun el konsolu DS keyfini ileri teknoloji ile yaşamak isteyenler iki adet hareket algılayıcılı kamera geliştirilmiş ses özelliği indirilebilir oyunlar ve dahili hafızayla donatılmış yepyeni özelliklerle donatılan Nintendo DSi ile sürdürecek ve eğlencenin farklı yollarını keşfedecekler.


Nintendo DSi kamera
Oyun tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği Nintendo DSi’ın iki ekranın ortasında ve üst ekranın arkasında bulunan iki adet dahili kamerasıyla isterseniz kendi fotoğraflarınızı isterseniz arkadaşlarınız ve ailenizin fotoğraflarını rahatlıkla çekebilirseniz. 11 özel kamera efekti sunan Nintendo DSi ile gelen bu iki kamera yüz hatlarındaki değişimleri ve oyuncu hareketlerini eksiksiz olarak algılayabiliyor. Bu özellik sayesinde vücudun üst kısmı eller kollar ve kafa ile yapılan hareketler direkt oyuna aktarılabiliyorsunuz.Nintendo DSi ile fotoğraf işlemleri
Nintendo DSi ile fotoğraf çekip üzerinde oynamalar yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca geliştirilmiş ses kalitesi ve özellikleriyle bir çok farklı ve yaratıcı ses ve müzik uygulamasını kullanıcılarına sunarak taşınabilir müzik çalar özelliği ile ön plana çıkan yeni el konsolu Nintendo DSi ile favori müziklerinizi dinleyebilir ve hatta farklı efektler ekleyerek kendi remixlerinizi oluşturabilirsiniz. Örneğin yabancı dildeki bir cümleyi yavaşlatarak doğru okunuşun nasıl söylendiğini kolayca öğrenebilir şarkıları yavaşlatarak sözlerini ve enstrümantal soloları dinleyebilirsiniz.


Nintendo DSi - Kutudan çıktığında eğlenceye hazır
1000’den fazla Nintendo DS oyununun yanı sıra yeni DSiWare oyunlarını direkt olarak Nintendo DSi’nize indirip oynayabilirsiniz. Nintendo DSi’ın çıkışı ile ücretsiz olarak Nintendo DSi İnternet Tarayıcısını indirip Nintendo DSi’ları üzerinden kolayca internete ulaşabilirsiniz. Sunduğu dahili internet özellikleri ile kutusundan çıktığı anda kullanıma hazır olan DSi oyun tutkunlarını kendine bağlamaya aday.Nintendo Dsi - İnce ve becerikli
Nintendo DS Lite’dan % 12 daha ince olan DSi’ı yanınızda rahatlıkla taşıyarak dilediğiniz her yerde oyun oynama zevkin mahrum kalmayacaksınız. Süper inceliğine rağmen 3.25 inç ekrana sahip olan DSi daha büyük ekranı ve mat kaplamasıyla oyun tutkunlarının yeni gözdesi olacak.