Call of Duty serisinden sıkıldınız mı? NexusTeam adlı ekipten iyi haberler sonunda geldi. Bad Company 2 artık bir emulatör yardımıyla online olarak oynanabiliyor.


Multiplayer Oynamak için yapılacaklar;

• İlk olarak emulatörün resmi sitesi olan Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sitesine tıklayın ve üye olun.

• Oyunun temiz bir kurulumunu yapın crack vb. hiçbirşey olmasın. Eğer oyun yoksa elinizde indirmek isteyenler için BadCompany 2 Torrent Link[Oyunun kurulumunda ihtiyacınız olan CD-Key bilgisini crack dosyasının içindeki rld-bbc2.exe ile üretebilirsiniz. Torrent linki Magnet linktir indirmek için utorrent programı önerilir.]

• Oyunun en son çıkan resmi güncellemesi olan Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] dosyasını indirin ve kurulumunu yaparak oyunu güncelleyin.

• Emulatörü çalıştıracak olan Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] yamasını indirin ve içindeki dinput8.dll dosyasını oyuna atın.

• Oyunu resmi anti-cheat yazılımı olan Punkbuster sistemini güncellemeniz gerekiyor aksi takdirde serverden kicklenirsiniz. Bunun için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] veZiyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] dosyalarını indirin. Önce PBSVC programını çalıştırın ve punkbuster servisinin sisteminize kurulumu sağlayın daha sonra PBSetup ile Bad Company 2 oyununun olduğu dizini doğru bir şekilde göstererek punkbuster dosyasını güncelleyin.

• BFBC2Game.exe ile oyunu çalıştırın ve EmulatorNexus Üyelik Bilgileriniz ile online sisteme giriş yapın. (Oyunda hesabınıza giriş yaparken bazen hatalı isim ve şifre diyor Kullanıcı adınızla giriş yapın mail adresinizi kullanmayın üyelik girişi yaparken)

• Askerinizi oluşturun server tarayın ve eğlenceye dalın."Connection to the Game Server Has Been Lost. Please Check Your Network Connection and try Again."
"Unable to log in Please try again."


Oyuna veya Serverlere girerken bu hata mesajları ile karşılaşıyorsanız. Belgelerim/BFBC2 klasöründeki GameSettings.bin ve GameSettings.ini dosyalarını silip tekrar deneyin. Sunuculardan kaynaklı bir sorun yok ise serverlere giriş yapabileceksiniz.
Detaylı anlatıma ihtiyaç duyanlar için video eklendi. Seyrederek daha sorunsuz ayarlama yapabilirsiniz. Bu görsel anlatım için NexusTeam ekibindeki Türk yöneticiye[Glork] teşekkür ederim...Detaylı anlatıma ihtiyaç duyanlar için video eklendi. Seyrederek daha sorunsuz ayarlama yapabilirsiniz. Bu görsel anlatım için NexusTeam ekibindeki Türk yöneticiye[Glork] teşekkür ederim...
Ek Bilgilendirme(MUTLAKA OKUYUN)

Emulatör henüz beta aşamasındadır zaman zaman sunuculara ulaşılamıyor veya kopuyor bu yüzden sürekli geliştirilmeler yapılıyor. Rank sistemi henüz eklenmemiş fakat bütün ekipmanlar açık halde bulunuyor. Sistemin ana sunucusu kapalı olursa online sisteme giriş yapılamaz zaman zaman emulatör sitesinden bu durumu kontrol edin. Yani altta verdiğim linkte sayfanın sol üst kısmındaki Server status kısmında online veya offline olduğu yazılıdır.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Eğer Server kurma konusunda deneyim sahibiyseniz ihtiyacınız olan dosyalarda mevcut. Oyun yapımcısı Dice R32 Server Client yayınladığı haldeNexus ekibi R30 Server Client kullanıyor. Server kurmak için gerekli komut ve bilgiler alttaki linkte mevcuttur. Server kurmadan önce server dosyalarınızın olduğu yere oyundaki dinput8.dll dosyasını kopyalayın.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Son olarak güzel bir haber daha vereyim sizlere; NexusTeam ekibi Battlefield 3 ve duyurmadıkları bir oyun üzerinde de çalışıyor. İlerleyen dönemlerde onlarda aramıza katılacak.

» Sadece bir TEŞEKKÜR bekliyorum «
İyi Eğlenceler...