Tanıtım ve Kurulum Bilgileri:

Aslında Biohazard adıyla anılan ve Capcom tarafından geliştirilip dağıtımı yapılan Resident Evil ilk olarak 1996 yılında piyasaya sürüldü. Birbirinin devamı niteliğindeki oyunda son olarak 5.bölüm olarak nitelendirebileceğimiz Resident Evil 5 oyun severlerle buluştu.
Korku ve gerilim arayanların vazgeçilmezi haline gelebilecek yapıt bu tarz oyunlar içerisinde 1 numara konumunda yer almaktadır. Oyunu daha önce oynayanlar aslında konuya ve oyunculara hakimdirler. Ama yinede gelişen teknolojiye uygun olarak bazı yeniliklerde oyunla birlikte geliyor. Önceki seriden hatırlayacağınız S.T.A.R.S kapatılmıştır. Bunun yerine B.S.A.A (Bioterrorism Security Assessment Alliance) kurulmuştur.
Spencer Malikanesi olayında kurtulmayı başaran ve eski bir S.T.A.R.S üyesi olan Chris Redfield Afrika'nın esrarengiz bölgelerinden birisi olan Kijuju kasabasına gider. Burada çok garip olaylar cereyan etmektedir. Bir bölgede karantina uygulanmaktadır. Chris önceki deneyimlerine dayanarak karantina bölgesinde T-Virüsü olduğu kanısına varır. Olayı daha iyi anlayabilmek için karantina bölgesine girer. Amacı karaborsada biyolojik silah satan mafya liderine ulaşmaktır.
Chris karantina bölgesinde elde ettiği bulgular sonucu virüsün T-Virüsü olmadığını anlar. Daha da önemlisi buradaki virüs olayı ile başka birini ilişkilendirir ve macera başlar.
Resident Evil 5 Türkçe Yama Özellikleri
 • Oyun içi tüm altyazılar Türkçe' ye çevrilmiştir.
 • Bu yama ile oyun içinde kullanılan özel isimler ve kalıplar dışında kalan
  • Oyun menüsü
  • Görev metinleri
  • Oyun içi metinler
  • Video altyazıları vb.
alanlar tamamen Türkçeye çevrilmiştir.
indireceğiniz Resident Evil 5 türkçe yama dil eklentisi ile Resident Evil 5 oyununu türkçe olarak oynayabileceksiniz. Resident Evil 5 TR yama dil eklentisini sitemizden hiç bir ücret ödemeden bedava olarak indirebilir ve kişisel bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Resident Evil 5 Türkçe Yama Kurulumu

Yamayı kurmaya başlamadan önce Resident Evil 5 oyununu tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Türkçe Yamayı Resident Evil 5 oyununu kurduğunuz dizine kurmalısınız. indirdiğiniz yamayı oyunun kurulu olduğu dizindeki yani Launcher.exe dosyasının olduğu yere kopyalayıp orada çalıştırmalısınız. Kurulum tamamlandıktan sonra oyunu açarak ayarlar bölümünden altyazıları etkinleştirin.
Notlar:
 1. 64 bit Windows işletim sistemi kullananlar kurulum esnasında sorun yaşamaları halinde yamayı C: sürücüsüne kopyalayıp çalıştırmalıdırlar. Burada kurulum sonrası nativePC isimli bir klasör oluşacaktır. Bu klasörü oyunun kurulu olduğu yerdeki nativePC klasörünün üstüne yapıştırın ve dosyaları değiştirme isteğini onaylayın.
 2. Her ihtimale karşı oyunun kurulu olduğu dizinde yer alan nativePC klasörünün bir yedeğini almanızı öneriyoruz. Eğer Resident Evil 5 tr yama dil eklentisinden memnun kalmazsanız tekrar eski haline döndürebilmek için bu yedeğe ihtiyacınız olacaktır.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]