Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Ölüm Anında Yaşanılan Pişmanlıklar
  Bu başlık altında dini yönden ölüm anı bilgilerini aktarmayacağız sizlere. Ama yine de başlıkla alakalı olarak bunu merak edenler için yazının sonunda video bağlantısını ekledik.  Burada okuyacağınız yorumlar ölüme sadece 12 hafta gibi kısa bir süreleri kalan hastalarla yapılan diyaloglardan oluşuyor. Bunu yapan kişi ise Avusturyalı Bronnie Ware. O bir hemşire ve ölümü bekleyen hastalarla ilgilenen birisi olarak insanoğlunun hayatta yaşadığı pişmanlıklarla alakalı olarak ilginç bir çalışma yapmış.

  Eğlendiği halde dünyadan sıkılan seven ama sevildiğinden hiç bir zaman emin olamayan üzüntü dolu günlerin ardından dünyaya adeta sığamayan bir çok ruh hali sıralayabiliriz bu şekilde size. Peki en olumsuzu dahi olsa bunların artık geride kaldığını bir daha asla yaşayamayacağımızı bilmek ve tüm zerrelerimizle bunu hissetmek bunlar nasıl bir duygu yoğunlu olurdu hiç düşündünüz mü?

  Kısaca pişmanlıklarınız ve siz ne kadar barışıksınız?

  Ölüm Esnasında İnsanoğlunun Yaşadığı En Büyük Pişmanlıkları Merak Ettiniz mi?


  Başkalarının benden beklediği hayatı yaşamak yerine benim için doğru olan hayatı yaşama cesaretimin olmasını isterdim..

  Çok fazla pişmanlık cümlesi duydum fakat tüm bunların arasında en çok dile getirilen kesinlikle buydu. İnsanlar hayat denilen olgunun sonuna geldiğini fark ettiklerinde ve dönüp arkaya baktıklarında yapmak isteyip de yapamadıkları çok fazla şeylerle karşılaşıyor. Pek çok insan hayallerinin yarısını dahi gerçekleştirmemiş halde ve bunun yaptıkları veya yapmadıkları seçimler nedeniyle böyle olduğunu bilerek ölüyor. Fakat birçokları maalesef yaşam ellerinden kayıp gidene kadar bunun farkına bile varmıyor..


  Keşke o kadar çok çalışmasaydım..

  Bu cümle hemşirelik yaptığım süre boyunca neredeyse her erkek hastamdan duyduğum bir şey. Çocuklarının büyüme süreçlerini biricik eşlerinin hayat arkadaşlığını kaçırdıklarından bahsediyorlardı.. Kadınların da bunu söylediği olsa da eski bir jenerasyondan gelmeleri sebebiyle çoğu kadın evin geçimini sağlayan kişi olmuyor.

  Keşke duygularımı ifade etme cesaretim olsaydı..
  Birçok insan çevresindeki insanlarla olan ilişkisine zarar vermemek ya da onları kırmamak için duygularını tam manasıyla ifade edemiyor. Bu nedenle sıradan bir varoluş içinde hiçbir zaman gerçekten olabilecekleri kişi olamıyorlar. İşte bunun sonucunda gelen kırgınlık ve küskünlükler bu insanların üzerinde büyük bir yük haline gelmişti ve yaşadıkları hastalıkların sebeplerindendi.
  Keşke arkadaşlarımla olan bağımı kopartmasaydım..

  Birçok insan ölüm denilen kaçınılmaz illetin kollarına düşene kadar eski arkadaşlıklarının yaşanmış olan güzel günlerin değerinin farkına varamıyor.Ölüm artık iyice onları kolları arasına aldığında ise bu insanları bulmak pek de kolay olmuyor. İşte bu nedenle arkadaşlıklarına hak ettiği zamanı ve değeri vermemekten kaynaklanan pek çok pişmanlık vardı. Herkes ölürken birilerini özlerdi..

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ölüm tüm canlılar için. Bilerek yada bilmeyerek bir hayat yaşıyoruz. Ve her ölüm erken ölüm olduğu için hep bir pişmanlığımız olacaktır.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş