Öldükten Sonra Olacaklar


Zaten gömülmenizle birlikte bedeniniz hem içten hem de dıştan gelen etkilerle hızlı bir parçalanma sürecine girecek.

Vücutta oksijen kalmayacağından bir süre sonra mikroplar faaliyete geçerek bedene yayılacaklar. Karında toplanan gazlar cesedi şişirecek ve bu şişlik vücudun her tarafına yayılarak bedeni tanınmaz hale getirecek. Bundan sonra gazın diyaframa yaptığı basınçtan dolayı ağızdan ve burundan kanlı köpükler gelmeye başlayacak. Çürüme ilerledikçe kıllar tırnaklar avuç içleri ve tabanlar yerlerinden ayrılacaklar.

Bu dış değişmeyle beraber iç organlarda da (akciğer kalp ve karaciğerde) çürüme başlayacak. En korkunç olay ise bu noktada gerçekleşecek; karın bölgesinde toplanan gazlar deriyi zayıf noktasından patlatacaklar
ve bedenden tahammül edilmez derecede pis kokular yayılacak.(Ölü insan kokusu dünyanın en iğrenç kokularındandır.)

Bu süre içinde kafadan başlamak üzere adaleler de yerlerinden ayrılacak.Cilt ve yumuşak kısımlar tamamen dökülecek ve iskelet gözükmeye başlayacak. Beyin tamamen çürüyecek ve kil görünümünü alacak kemikler bağlantılarından ayrılacak ve iskelet dağılmaya başlayacak.

Bu olay ceset bir toprak ve kemik yığını haline gelene kadar
böylece devam edecek.“Ben” sandığınız bedeniniz böylelikle korkunç ve iğrenç bir şekilde yok olacak. Geride kalanlar sizden söz ederken topraktaki tüm kurtlar böcekler ve bakteriler sizin etlerinizi kemirecekler.Eğer bir kaza sonucunda ölür de gömülmezseniz o zaman çok daha feci bir manzara ortaya çıkacak. Bedeniniz sıcak havada açıkta kalmış bir et gibi kurtlanacak birkaç gün içinde bir kurt yumağı haline dönüşecek. Kurtlar son et parçasını da yiyene kadar iskeletin kıvrımları arasında dolaşacaklar. Böylece “en güzel bir biçimde” yaratılmış olan insan hayatı olabilecek en korkunç biçimde sona erecek.

Peki neden?İnsan vücudunun öldükten sonra bu hale getirilmesi Allah’ın
dilemesiyledir. Ve bunun çok büyük bir hikmeti vardır. İnsankendisinin aslında bedenden ibaret olmadığını bedeninin yalnızca kendisine giydirilmiş geçici bir kılıf olduğunu bu korkunç sonu görerek anlamalı bedenin ötesinde bir varlığı olduğunu hissetmelidir.İnsan sadece bedenden ibaret olamayacağını bedenin
ötesinde onu bir araç olarak kullanan ruhun var olduğunu anlamalıdır.İnsan bedeninin ölümüne bakmalı bu geçici dünyada adeta sonsuza kadar alacakmış gibi sahiplendiği ve bütün arzularına boyun eğdiği bedeninin akıbeti hakkında düşünmelidir. O beden toprağın altında çürüyecek kurtlanacak ve iskelete dönüşecektir.

Öleceğiz öleceğiz müjdeler olsun
Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun...