Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Ölü Deyip Geçmeyin! Öldükten Sonra Bedenimize Neler Oluyor?

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Ölü deyip geçmeyin!
  "Öldükten sonra bedeniniz neler yapabilir?" Hiç düşündünüz mü? İşte size ölümden sonra insan bedenin neler yapabileceği...


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  Ölüm aşka engel olamıyor Çin’de. Sebebi ise hayalet evlileklerinde gizli. Ölüm evliliği Çin efsanelerinde ilk kez 2 bin yıl önce ortaya çıkmış ve o zamandan beri de kültürlerinin bir parçası olmuştur. Hayalet evliliği zaman zaman bakire kızların öldükten sonra kabul edilmelerini sağlamak için de bir yol olmuş. Bazen ölen oğullar onurlandırılmak için yaşayan gelinlerle evlendirilmiştir. Ama her iki durumda da evliliğin ölüyü diğer hayatta mutlu etmek gibi dini bir görevi vardı.1960’larda bu inanış yavaş yavaş son bulmaya başlasa da yetkililer uygulumanın günümüzde az da olsa devam ettiğini belirtmişlerdir. Hatta erkek ölüm oranı kadınlarınkinden daha fazla olduğu için bugün bile bazı hayat kadınları akıl hastaları ve hizmetçi kadınlar hayalet eş olarak satılmak için öldürüyorlar.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Kimi toplumlarda mumyalar az rastlanan ve değerli varlıklar olarak görülürken Eski Mısır’da mumyalama tekniği çok yaygın olarak kullanılan bir modeldi. Peki o dönemdeki bütün mumyalara ne olmuştu? Temel olarak Avrupalılar ve Orta Doğulular yüzyıllarını Eski Mısır mezarlarını yağma etmeye harcamışlar ve mumyaları ucuz meta haline dönüştürmüşlerdir.Mesela mumyalardan yapılmış her derde deva eşyalar ilaçlar kadar popülerdi. Hayvanların mumyaları ise çoğunlukla evlerde çıra olarak kullanıldı. 19. Yüzyılın sonunda ise zengin ailelerin parti vererek mumyaları açması popüler olmuştuMumyaları açmak zevk için yapılan etkinliğe dönüşebilir


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  İnsan Vücudu Sergisi (Body Worlds) ilk olarak 1996 yılında Japonya’da sergilendi . Müze bugün dördüncü kez ölü vücutları sergiliyor fakat asıl sorun şu ki bu vücutların nerden geldiği tam olarak belli değil. Dr. Gunther von Hagens’e göre bu vücutlar organizasyonu düzenleyen kurula bağışlanmış.Birçok gazeteci ve aktivist bu sahipsiz vücutların üstü kapalı olarak politik suçluları ifade ettiğini söylüyor. Bu konuda bazı ülkeler ölülerin nereden gelsiğiyle ilgili pekçok düzenleme geliştirirken 2008 Ocak ayında Kaliforniya Devlet Meclisi tüm cesetlerin isteyerek bağışlandığına dair kanıt gösterilmesini mecbur tutan yasa geçirdi.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Ölüyü yakmak özellikle yakıt için kaynak elde etmek amacıyla da kullanılıyordu. Özel ölü yakma yerlerinde (krematoryum) yakılan ölüler Avrupa’nın birçok ülkesinde yaygın bir yöntemdi. Bu sayede hem ölülerini yakıyor hem de enerji üretiyorlardı.1997 yılında İsveç’teki Helsingbourg’ta geçmişte cenazelerin yakıldığı krematoryum için geliştirilen projeyle burada bulunan fırınlarla evleri de ısıtacaklar.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Bir şey satmak her zaman için karlı bir girişim olmuştur. Orta Çağ’da mezar hırsızları mezarlıkları açarak içinde ne bulurlarsa doktorlara ve bilim adamlarına satıyorlardı. Günümüzde ise sistem şu şekilde işliyor: Üniversiteliler tarafından yürütülen bağış programları ile arştırmacılar ihtiyaçları olan vücutları bulabiliyor.Ama gerçek şu ki hiçbir zaman talebi karşılayacak yeterli bağışlanmış vücut olmuyor. Ayrıca ölüler üzerinden iyi paralar elde edilmesi suistimali artıyor. 2004’te UCLA program direktörü vücut parçaları satarken yakalandıktan sonra California Devleti suistimali önlemek için vücutlara dövmelerle işaret koyulmasını önerdi.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Rus devrimci Vladimir Lenin ölünce yakılmak istedi. Ancak 1924’te Lenin ölünce Joseph Stalin naaşını Kızıl Meydan’da halka açık sergide sergilemek için ısrar etti ve böylece laik ve komünist bir eser yaratmış oldu.Biyolojik Yapıları Araştırma Enstitüsü en sonunda Lenin’in vücudunu çürümeden tutmayı başardı. Bununla beraber birçok zeki Rus bilim adamı vücudu korumanın mükemmel yolunu bulmak için 25 yıl çalıştılar. Ne yazık ki Lenin’in anıt mezarı popüleritesini yitirmeye başladı ve yetkililer şimdi Lenin’e her zaman istediği cenaze törenini şeklini vermeyi düşünüyor.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  1931 yılında Florida’da Elena Hoyos adlı çok güzel bir kadın tüberkülozdan öldü. Kadının güzelliğine aşık olan Count Carl von Cosel adlı X-Ray ışını teknisyeni Elena’nın mumyalanması için gerekli tüm masrafları karşıladı. Sonra 1933 yılında Count Elana’nın vücudunu çaldı ve evinde saklamaya başladı. Sonraki yedi yıl boyunca ise Elena’nın vücudunu çürümekten korumakla uğraştı.Hatta ailesi keşfedinceye kadar onun yanında yattı. Elena’nın ailesi ise Count’dan korumak için Elena’yı işaretlenmemiş bir meraza defnetti. Bununla beraber Count 1952 yılındaki ölümüne kadar dergilere Elena hakkında yazılar yazdı ve ona olan ilgisini gösteren kartlar sattı.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Tsunami kasırga gibi doğal afetlerden sonra kurbanların vücutlarının mümkün olan en kısa süre içinde toplu olarak defnedilmesi ya da yakılması yaygın olan bir şeydir. Bu hastalıkların yayılmasını önler.Ancak Dünya Sağlık Örgütü kurbanların bu şekilde yakılmasını onlara yapılan kötü bir ceza olarak görüyor. Hastalığa neden olan mikroplar ölülerde uzun süre yaşamını sürdürebiliyor. Hastalığa neden olan mikroplar ölülerde uzun süre yaşamını sürdürebiliyor.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Altıncı Papa Stephen bir önceki Papa Formosus’u yalan yere yemin etmek ve kilise kanunlarını çiğnemekle suçlamış. Ancak Papa Formosus’un dokuz ay önce ölmüş olması problem oluşturuyordu. Papa Stephen ise Papa Formosus’u mezardan çıkarıp gösterişli kıyafetler giydirerek mahkemeye çıkarttı. Kendisi de baş savcı oldu. Nitekim bazı insanlar Papa Stephen’ın deli olduğuna inanmaya başladı ve başarılı bir suikast düzenlediler. Bir sonraki Papa ise Papa Formosus’un mahkumiyetini iptal etti ve tekrar defnetti.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa yakalanan insanın gelecekte tedavi olmak için vücudunu dondurma (cryonics) olanakları dünyada yaygın ancak ölüler artık dondurulmuyor. Çünkü dondurulma dokulara zarar veriyor. Sadece dondurulmanın en iyi çözüm olmadığını fark eden günümüz bilim adamları bu alanda ilerlemeler kaydettiler.Camlaştırma adlı bir işlem kullanarak vücuttaki suyu donma önleyici bir etken ile değiştirdiler. Sonrasında vücut soğuk ısıda tutuluyor ama vücudun donmasını sağlayacak ısıda değil. Her ne kadar 2005 yılında araştırmacılar tavşan üzerinde bu işlemi deneyip başarılı olmuşlarsa da bilim şimdiye kadar tüm insan vücudunu yeniden yaşama döndürebiCamlaştırma adlı bir işlem kullanarak vücuttaki suyu donma önleyici bir etken ile değiştirdiler. Sonrasında vücut soğuk ısıda tutuluyor ama vücudun donmasını sağlayacak ısıda değil. Her ne kadar 2005 yılında araştırmacılar tavşan üzerinde bu işlemi deneyip başarılı olmuşlarsa da bilim şimdiye kadar tüm insan vücudunu yeniden yaşama döndürebilir 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İlginç bilgiler. Okurken ürperdim.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Benim ölüme dokanmayın. Hortlarım valla.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş