Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb Fatih Sultan Mehmet' in Bedduası  Fatih Sultan Mehmet' in Bedduası


  Süheyl Ünver'in İstanbul Risaleleri kitabından alinti

  ''Fatih İstanbul'u alıp da alayla Ayasofya önüne geldiği zaman derinden derine bir inilti işitti. Sesin geldiği tarafa bir adam gönderdi.

  Sakalları uzamış hali perişan bir keşiş bulup getirdiler. Huzura çıkardılar. Korktu teskin ettiler.

  Niçin hapsedildin diye sordular? Keşiş fala baktığını ve kuşatma hazırlıkları sırasında Konstantin'in kendisini çağırıp İstanbul'u Türklerin alıp almayacağını bildirmek için remil atmasını söylediğini remilde İstanbul'un Türklerin eline geçeceğini söylemesi üzerinde de Konstantin'in kızarak onu zindana attırdığını hikâye etti. Ve şimdi karşınızda bulunuyorum demek ki falım doğru imiş.

  Bunun üzerine Fatih de İstanbul'un kendi elinden çıkıp çıkmayacağına dair remil atmasını ve doğruyu söylerse ödüllendirileceğini bildirdi.

  Keşiş remil attı ve şöyle dedi:

  - İstanbul Türklerin elinden harp ve darp ile çıkmayacak lakin öyle bir zaman gelecek ki emlak ve arazileriniz satılacak bu suretle İstanbul Türk malı olmaktan çıkacak.

  Bu falın bildirdiği sonuçtan büyük üzüntü duyan Fatih ellerini kaldırarak 'İstanbul'da edindiğim yerleri ecnebilere satanlar Allah'ın gazabına uğrasınlar!' diye beddua etti.''

  Sami Ofer'in yatının Bodrum açıklarına geldiğini X kişinin kardeşinin de içinde bulunduğu bir grubun helikopterle yata gittiğini ve orada Salıpazarı ihalesi işini bağladıklarını söylenmişti. yani diğer adıyla galataport alışverişi

  İstanbul'un bu değerli bölgesinin yabancı iş adamlarına yat buluşmaları ve gizli gece yarısı görüşmeleri ile satılması yıllarca konuşulacak.

  Ne dersiniz?

  Fatih Sultan Mehmet'in laneti onca yüzyılın ardından gelip bu insanları bulur mu?


  ALINTIDIR.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Fatih Sultan Mehmed'in Bedduası


  İşte bu benim Ayasofya vakfiyem dolayısıyla kim bu Ayasofya'yı camiye dönüştüren vakfiyemi değiştirirse bir maddesini tebdil ederse onu iptal veya tecile koşarsafasit veya fasık teville veya herhangi bir dalavereyle Ayasofya Camisinin vakıf hükmünü yürürlükten kaldırmaya kastederseaslını değiştirir füruuna itiraz eder ve bunları yapanlara yol gösterirlerse ve hatta yardım ederlerse ve kanunsuz olarak onda tasarruf yapmaya kalkarlarcamiilikten çıkarırlar ve sahte evrak düzenleyerek mütevelli hakkı gibi şeyler ister yahut onu kendi batıl defterine kaydeder veya yalandan kendi hesaplarına geçirirlerse ifade ediyorumki huzurunuzdaen büyük haram işlemiş ve günahları kazanmış olurlar! bu sebeple bu vakfiyeyi kim değiştirirseAllah'ınPeygambe r'inmeleklerin bütün yöneticilerin ve dahi bütün Müslümanların ebediyen LANETİ ONUN VE ONLARIN ÜZERİNE OLSUNazapları hafiflemesin onlarınhaşr gününde yüzlerine bakılmasın Kim bunları işittikten sonra hala bu değiştirme işine devam edersegünahı onu değiştirene olacaktır Allah'ın azabı onlaradırALLAH İŞİTENDİRBİLENDİR


  FATİH SULTAN MEHMED

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş