Vizyon Tarihi: 10 Haziran 2011
Yapımı : 2011 - Türkiye
Tür : Dram Korku Psikolojik
Süre: 63 Dak.
Yönetmen : Ali özuyar Mahur özmen
Oyuncular : Mustafa Uğurlu Alp Öyken Halil Kumova Tolga Evren Nihal Koldaş
Senaryo : Mahur özmen
Yapımcı : Mahur özmen

Film Özeti

Emekli ağır ceza hâkimi Sezgin'in kendisini hayata bağlayan kızı Belgin’in öldürülmesi ve sanık olarak yargılanan damadı İlker’in beraat etmesi adalete ve mesleğine olan inancını yitirmesine neden olur.

Yaşadığı şehirden uzaklaşarak bir sahil kasabasına yerleşir. Sezgin her ne kadar mahkemede beraat etmiş olsa da kızını damadı İlker’in öldürdüğüne inanmaktadır. Adaleti kendi yöntemleriyle gerçekleştirmek isteyen Sezgin damadı İlker’i bir şekilde kaçırarak villanın mahzenine yaptırdığı hücreye hapseder. Kendisi ölünceye kadar damadının orada kalmasına karar verir.

Emekli hâkim arkadaşları Fuat Nedim Erdal ve eşi savcı Nazan çok sevdikleri hâkim arkadaşları Sezgin’i yalnız bırakmamak için onu ayda birkaç defa ziyaret ederler. Sezgin'in kızının dava dosyasını kapatması ani bir karar ile İstanbul’dan taşınması ve damadının da o tarihlerde ortadan kaybolması arkadaşlarında şüphe uyandırır. Damadı İlker’e bir şeyler yapmış olabileceğinden endişe etmeye başlayan arkadaşları son ziyaretlerinde Sezgin’i sıkıştırırlar.BORKED