Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2011
Yapımı : 2009 - Türkiye ABD
Tür : Dram
Yönetmen : Emre Şahin
Oyuncular : Ali Atay Deniz Çakır Rıza Akın Enginay Gültekin Yosi Mizrahi
Senaryo : Emre Şahin
Yapımcı : Emre Şahin Sarah Wetherbee

Film Özeti

Diyelim önünüze pat diye bir çanta dolusu para düştü. Talih kuşu mu? Dualarınız kabul mu oldu? Bir çeşit yazgı mı? Yoksa hepsi birden mi?

İstanbul’un dolambaçlı sokaklarında geçen 40 işte bu soruların yanıtlarını arıyor. 12 milyon nüfuslu kentte birbirini tanımayan üç kişi kendilerine bir yol bulmaya çalışırken bir çantanın peşine düşerler.

İstanbul’da çekilmiş olan 40 sürükleyici bir öyküyü belgesel tadı veren bir sinema diliyle anlatıyor. Çok şey var bu öyküde: İnanç aşk talih kader insan kaçakçılığı.. Sinemada en yüksek dijital görüntüyü alabilen ve Hollywood'da birçok filmde kullanılmaya başlanan RED Kamera ile çekilen ilk Türk filmi olan filmin Hollywood'da yaşayan genç yönetmeni Emre Şahin ABD`de History Channel’in en yüksek reytingli showunu yapıyor. Çekimleri İstanbul’da 1 ay Hollywood’da 1 hafta sürmesi planlanan filmin 2009’da Ekim ayında gösterime girmesi planlanıyor.

40 aynı zamanda 46. Antalya Altın Portakal Film Festivali 'nde Ulusal Uzun Metraj Film Bölümü'nde yarışacak. Filmin başrollerinden birini oynayan Uganda asıllı oyuncusu Ntare Mwine Heroes dizisinde oynuyor.BORKED