Tür :
Animasyon

Gösterim Tarihi : 6 Mart 2009

Yönetmen : Robert Rhodin

Senaryo : Robert Rhodin Salvatore Cardoni

Yapım : 2008 İsveç 75 dk.

Seslendirenler : Hans Alfredson (Leif) Greg Berg (Sneaky) Joe Cappelletti (Face) Kate Higgins (Alley) Lloyd Sherr (Jalle) André Sogliuzzo (Fassa) Elizabeth Daily (Junior) Kym Lane (Fawn) Peter Stormare (Prickles) James Arnold Taylor (Slim)

Konu

Ergenlik çağında bir cüce olan Junior kendini ağaç evindeki laboratuarında tuhaf aletler icat etmeye adamıştır. Ancak ormandaki cücelerin lideri olan babası Jalle oğlunun bu halinden pek de hoşnut değildir. Junior babasını hoş tutmak için kış mevsiminin ilk fırtınasından önce kış uykusuna yatmaya hazırlanan hayvanlara yiyecek dağıtma işinde ona yardımcı olmayı kabul eder. Ancak bu esnada sürekli ağız dalaşına tutulan kardeş tröller Face ve Slim kötücül babaları Fassa'nın hain planını uygulamaya koymuşlardır ve cücelerin gizli sığınaklarında depoladıkları yiyecekleri çalarlar.

Bu olayda Jalle'nin kazayla yaralanması nedeniyle çalınan yiyecekleri bulma işi Junior'a kalır. Junior en yakın arkadaşı Sneaky de yanına alarak yiyecekleri bulup geri almak için uzun bir yolculuğa çıkar. Bu maceralı yolculukta başlarına gelenler onlar için olgunluk yolunda atılmış ilk adımlar olacaktır.


BORKED