4..3'ün gelmesine 1 ay kadar bir süre kaldığının farkındayım ancak yinede güncel bir rehber lazım diye düşündüm ve 4.3'de Blood spec'ine gelen değişiklikler kadar köklü bir değişim yok Frost specte.Güncellemek daha kolay olacak.

Frost Dps olarak iki oynama stili arasında seçim yapmamız gerekiyor.Dual wield veya 2h.

Şuan ki durumda DW Frost spec'i dps olarak en verimlisi.

Talent

Max. Dps için fazla bir seçeneğimiz yok

Dual Wield için : Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

2h için : Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

- Opsiyonel Talentler -

Mind Freeze : Intterupt görevindeyseniz bu talente 2 puan vermek durumundasınız. 2h iseniz zaten sorununuz yok ancak DW iseniz Runic Power Mastery'den 1 puan azaltıp buna verebilirsiniz.

Chillblains : CC gerektiren combatlarda mutlaka almanız gereken bir talent.2h ve DW içinde Improved Frost Presence'daki 2 puanı buraya verebilirsiniz.

Icy Reach : Firelands'de pek işe yarayan bir talent değil ancak çok gerekliyse yine Imp. Frost Presence'dan buraya verilebilir.Hangi oynayış şeklini kullanıyorsanız kullanın kesinlikle Unholy Presence'da oynamak zorundasınız.

Ancak çok miktarda add'in geldiği ve uzun süren AoE savaşlarında Frost Presence'a geçilebilir ancak target değiştirirken tekrar Unholy'e dönmek zorundasınız.Bu da iyi ayarlayamazsanız dps kaybına sebep olur.

Glyphler

Pek bir seçeneğimiz yok

Prime

* Glyph of Frost Strike
* Glyph of Obliterate
* Glyph of Howling Blast

Major

* Glyph of Anti Magic Shell
* Glyph of Dark Succor
* Glyph of Pestilence veya Hungering Cold.

Minor

* Glyph of Blood Tap.

Minor'lardan gerisi sizin tercihinize kalmış.


Skill öncelik sırası ( Rotasyon )

Tek Target karşısında ;

1.Diseaseleriniz
2.Obliterate ( Killing Machine proclamasa bile )
3.Frost Strike
4.Rime
5.Herşey cooldownda ise Horn of Winter.

Dikkat etmemiz gereken nokta Runic Powerımız tamamen dolmadan Frost strike ile biriken RP'yi harcamak.Eğer full RP'de Obliterate veya Rime kullanmaya devam ederseniz sonrasında uzun uzun runeların cooldowndan çıkmasını beklersiniz.

Yine dikkat edilmesi gereken bir nokta en az 2 çeşit rune cooldownda değil iken Frost Strike kullanmamaya çalışın.

Obliterate'in dolma süresi 1 saniye civarındaysa ve Killing Machine procladıysa Obliterate'i beklemek DPS'inizde artış sağlayacaktır.

AoE durumlarında ;

1.Diseaseleriniz ( Pestilence ile yaydığınıza emin olun )
2.Howling Blast
3.Death and Decay
4.Horn of Winter

Kullanabildiğiniz kadar Howling Blast kullanın.Eğer uzun bir AoE savaşı ise eğer yakından vurabiliyorsanız Frost Strikeyakında değil iseniz Death Coil ile runelarınızı yenilemeyi unutmayın.

Cooldownlar

Pillar of Frost

Öncelikli Cooldownumuz bu.Dakika başı %20 strenght verir.Kesinlikle Blood Lust zamanında açık olmasına dikkat etmelisiniz.Onun dışında trinketler ile birlikte kullanırsanız verimini arttırırsınız.

Raise Dead

2 dakika da bir petimizi aktif hale getirir.Petimiz 45 saniye yanımızda savaşır ve oldukça iyi bir dps çıkarır.Özellikle Pillar of Frost'un hemen ardından basarsanız dpsinizi arttırırsınız.

Bu macro ile Pillar of Frost'un hemen ardından petinizi çıkarabilirsiniz.Ayrıca Pillar of Frost yüzünden rune kaybetmezsiniz.


/cast Pillar of Frost
/cast Blood Tap
/cast Raise Dead

Army of the Dead

Ghoul ordumuzu çıkarıruzun cooldown'u ve uzun cast time'ı sebebiyle savaşa başlamadan çıkarmanız gerekmekte.( Dikkat her bossta çıkarmamalısınız )

Empower Rune Weapon

Bütün runelarımızı aktif hale getirir.5 dakikalık cooldownu vardır.Bloodlust sırasında basılması veya 5-6 saniyelik rune cooldownlarında basılması yararınıza olur.

Stat ve Gear seçimi

Stat önceliğimiz şu şekilde ;

DW ve 2H için -> Hit (%8) > Expertise (26) > Haste > Mastery > Crit

Reforge konusuna gelirsek tamamen sizin karakterinize bağlı olarak değişecek birşey olsada genel olarak şu şekilde

Eğer hit-expertise cap değilseniz itemlerinizdeki Crit > Mastery > Haste'i öncelik sırasına göre Hit ve Expertise'a çeviriniz.

Hit ve expertise cap olduktan sonra itemlerinizdeki fazla mastery veya crit'i haste'e çevirmelisiniz.

alıntı