Merhaba Arkadaşlar..

Bu sefer sizlere neleri yapmanız değil de neleri yapmamanız gerekitğini yazacağım.

Yeni class seçiminde sıkça yapılan yapılan hatalar ve tekrarlayan sorular:

- En hızlı level atlayan karakter seçmek istiyorum sizce hangisi ?

(İyide sadece bu özellik yetmez ki!?!) Ayrıca bu en hızlı level atlayan karakter yapısı özellikle Cata ile değişti. level 15den sonra gir bglere gir dngnlara.. her dngnda 1-2 level alırsın.. healer-dps-tank farketmez.
Bu en hızlı level atlayan karakter düşüncesini değiştirin arkadaşlar.

- En iyi dps yapan karakter hangisi?

Yok böyle birşey arkadaşlar.. Benim hunter tanıdığım var huntların süründüğü zamanda bile alişler onun adına forum açıyorlardı bu adamı kesmek imkansız diye. bglerde sırf bu adamı kesmeye dolaşıyorlar hala.

O zaman tüm oyuncular dönemine göre warlock yada druid yada başka x class açsın diğerleri ile oynamayalım.

- En iyi tank en iyi healer hangisi?

Tank hep tanktır. Onemli olanda konsantrasyondur. Talenti düzgün verirsen aoe de solo da tanklık yapabilirsin. Ama sen bir talentini dps diğerini tank yaparsan o tank talenti de genelleme olursa yapamazsın. Benim warriorumda iki talent de tank talentiydi biri off specc diğeri mt.

Keza healer içinde şu durum geçerlidir. Manası biten healerdan ziyade mana yonetimi yapmayan healer vardır. Ayrıca mana yetmemesi hclerde tankın ve dpslerin düzgün iş yapmasına da bağlıdır.

- Hede mi daha iyi hödö mü?

Daha iyi diye birşey yok arkadaşlar daha evelde yazdım. Ben Rogue sınıfını kötülersem oynamayacakmısınız? yada surekli shamanı övsem herkes shaman mı açacak? Hangimiz neye göre bunun kararını vereceğiz? artılar eksiler çok belli ranged olanlar yanına yaklaştırmayacak melee olanlar elinden kaçırmayacak bu kadar basit.

-Hangi fanctionu ve karakteri seçmeliyim?

Bu sizin arkadaşlarınıza ve içinizin sinmesine bağlıdır. Bu tarz oyunları oynarken loreu araştırın karakter ekranında türlü türlü karakter seçimleri yapın. Sadece en iyi olanını seçmek için değil sizin olanını en iyi yapmak için seçin karakterinizi.

Ayrıca yabancıların yada turklerin olduğu serverları merak ediyorsanız google üzerinden biraz araştırıp öğrenebilirsiniz.

Bu konu asla ukalalık için açılmadı ancak şurası bir gerçek ki özellikle yeni arkadaşlar doru düzgün araştırmadan soruları soruyorlar ve hemen hergün aynı cevapları vermek yorucu oluyor.

Futbolda nasıl bizim yerli oyuncular sağdan soldan şişirip de elbet birisi kafaya çıkar koşar belki gol olur diye orta yapıyorsa. Burada da sağdan soldan surekli benzer sorular sorulup "nasılsa cevaplayan biri çıkar" mantığı oluşuyor. Ama her topa kafaya çıkmak da yorucu oluyor. Bu nedenle soruların daha ihtiyaca yönelik olması gerektiğine inanıyorum. (kısacası topu ortaya şişirmek yerine doğrudan oyuncunun kafasına topu göndermek gibi)

Uzun lafın kısası 2006' dan beri bu oyunu oynayan birisi olarak naçizane tavsiyelerim şunlardır.

- Hem siteyi hem google üstünden interneti biraz araştırın soruları sormak için değil cidden ihtiyaç için sorun muhakkak bir yerde benzer soru vardır.

- Nasıl olsa ilerleyen zamanda 2. 3. 4. hatta tüm slotlarınız kadar karakter açacaksınız. Bu yüzden ilk açtığınız karakteriniz sizin içinizen geçen olsun. Severek oynayın sadece dps vs. falan gözetmeyin
Şunu bilinki tum oyuncular içindeki en iyi karakteri full set size verseler bile o karakterin size verebileceği sizin yeteneğiniz kadarıdır. Kendi zevkinize ve yeteneğinize güvenin. Parasını sizin ödediğiniz bir oyunda başkasının istediği bir karakterle oynamayın.

- Yanınızda mutlaka bir sözlük olsun. Yda arka planda bir sözlük websayfası açık dursun. İngilizceniz az olabilir ama sözlük kullanamamak gibi durum olduğunu sanmıyorum.

Tüm bu yazılanlar yaşlı bir şamanın tavsiyeleridir. Uyup uymamak size kalmıştır. Ama özellikle yeni başlayanlar bunun üstüne biraz düşünsün..

Saygılarımla

wookiee "yaşlı ve huysuz troll"

alıntı