Öncelikle indirmeniz gereken dosyalar;

- HLDSUpdateTool
- NoSteamPatcher
- AdminMod + MetaMod
- Stastme


Gereken dosyaları ındırdıkten sonra yavas yavas kuruluma baslayalım

Önce Yerel Diskte Cs yi nereye yuklemek istiyorsak oraya bir klasör oluşturuyoruz. ör: C:\hlds

Ardından hldsupdatetool dosyasını rar'dan cıkarıp calıstırıyoruz Kullanım sözleşmesini kabul edip programda biraz önce oluşturduğumuz C:\hlds klasorunu browse kısmından seçiyoruz. karsımıza Sunucunun hangı bolgede lokasyonu oldugunu seçiyoruz. ileri ve finish diyerek updatetool dosyamızın C:\hlds klasorunun ıcerısıne extract edilmesini saglıyoruz.

Extract işlemi bittikten sonra C:\hlds klasoru ıcerısıne HldsUpdateTool.exe hldsupdatetool_readme.txtINSTALL.txt ve unwise dosyası çıkarılmış olmalı şimdi Başlat>Çalıştır 'a gelerek cmd yazıp dos komut satırına geçiyoruz. C:\hlds dızınıne gelerek

hldsupdatetool.exe -command update -game valve -dir .

yazıyoruz ve entera basıyoruz. Baglantı hızınıza göre yaklasık 10 ile 30 dakıka zaman zarfında C:\hlds klasorunuz içerisine valve klasoru ve dıger dosyalar download edılıyor. Download işlemi bittiğinde "HLDS installation up to date. " yazısı cıkacaktır.

Bu işlem bittiğinde sırada cstrike klasorunu download etmek ıcın yıne dosta C:\hlds dızınındeyken

hldsupdatetool.exe -command update -game cstrike -dir .

komutunu yazıyor ve yıne baglantı hızınıza gore 10 ile 30 dakıka arasında cstrike klasoru ve dıger dosyaların download unu beklıyorsunuz. Download bittiğinde yine "HLDS installation up to date " seçeneği çıkıcaktır.

Download işlemleri bittikten sonra sıra geldi Nosteam patchını kurmaya.

hldsw32_1_.patch.3382.zip dosyasının içeriğini C:\hlds dizini içerisine çıkarıyorsunuz. Patch işleminide hallettik

Şimdi sırada server.cfg dosyamızı confıgure etmek var
C:\hlds\cstrike klasoru içindeki server.cfg dosyasını notepadwordpad yada benzeri bi text editör ile açıyoruz. Tüm içeriğini silip

hostname "HackHeLL.com | Game Networks [TR]" mp_autokick 0 mp_autocrosshair 0 mp_autoteambalance 0 mp_buytime 2 mp_consistency 1 mp_c4timer 35 mp_fadetoblack 0 mp_falldamage 0 mp_flashlight 1 mp_forcecamera 3 mp_forcechasecam 2 mp_friendlyfire 1 mp_freezetime 3 mp_fraglimit 0 mp_hostagepenalty 0 mp_limitteams 6 mp_logfile 1 mp_logmessages 1 mp_logdetail 3 mp_maxrounds 0 mp_playerid 0 mp_roundtime 3 mp_startmoney 800 mp_timelimit 35 mp_tkpunish 0 mp_winlimit 0 sv_aim 0 sv_airaccelerate 10 sv_airmove 1 sv_allowdownload 1 sv_clienttrace 1.0 sv_clipmode 0 sv_allowupload 1 sv_cheats 0 sv_gravity 800 sv_lan 1 sv_maxrate 7000 sv_maxspeed 320 sv_maxupdaterate 101 sys_ticrate 10000 decalfrequency 60 pausable 0 log on decalfrequency 60 edgefriction 2 host_framerate 0 exec listip.cfg exec banned.cfg rcon_password PAROLANIZI YAZIN


yukarıda verdiğim kodlarda hostname ve rcon password kısımlarını kendınıze göre dğiştirip server.cfg dosyası içerisine yapıştırın ve dosyayı kaydedip çıkın.

halflife-admin-2.50.60-win.zip dosyasının içeriğini masaustunuzde herhangi bir yere çıkarın. ve "install_admin.vbs" dosyasına çift tıklayarak çalıştırın Gelen pencerede "ok" tusuna basıp ardından cıkan kutucuga hlds klsorunuzun tam yerini yazın. ör: C:\hlds bu işlem bittiğinde C:\hlds\cstrike\addons klasoru içerisine "adminmod" klasoru eklenmiş olmalı.

Şimdi sırada adminmod.cfg dosyamızı editlemeliyiz.

not: adminmod.cfg dosyası içindeki komutlar başlı başına bir mesaj tutacağı için bu bolumdeki editlemeniz gereken yerleri ikinci mesajı inceleyerek yapabılırsınız.

adminmod dosyasından sonra şimdide StatsMe kurulumu ve /rank /top10 komutları kullanımını sağlıyalım.

statsme-2.8.3-cstrike.zip dosyamızı C:\HLDS\cstrike klasorune çıkartıyoruz C:\HLDS\cstrike\addons\metamod klasoru içerisindeki "plugins.ini" dosyasını notepad yada wordpad ile açıp en üst satıra

win32 addons\statsme\dlls\statsme_mm.dll

kodunu yazıyoruz. C:\HLDS\cstrike\addons\statsme klasoru içerisindeki "statsme.cfg" dosyasını açıp

sm_menupassword r3wt

r3wt yerine istediginiz şifreyi yazıyorsunuz.

/rank ve /top10 komutlarını aktif hale getirmek için statsme.cfg dosyasındaki "sm_storebyauth" kodunun 1 olan değerini 0 yapıyor ve dosyayı kaydedip çıkıyorsunuz.

Son olarak C:\HLDS\cstrike klasoru içerisindeki "liblist.gam" dosyasını notepad yada wordpad ile açıp "secure" kodunun yanındaki 1 değerinide 0 yapıp dosyayı kaydedip çıkıyorsunuz.

Evet şimdi sıra Counter-Strike 1.6 Nosteam serverimizi çalıştımaya

C:\hlds klasoru içerisindeki "hlds.exe" dosyasına sag tıklayıp Gönder>Masaüstüne Kısayol diyoruz. Ve serverımızı calıstıracagımız dosyamızın kısayolunu masaustune eklemıs oluyoruz. Masaustundeki kısayolumuzun üzerine gelip sağ tıklayıp "özellikler" diyip Hedef bölümündeki C:\HLDS\hlds.exe komutunun hemen yanına

-console -game cstrike +ip BURAYA CALISMASINI ISTEDIGINIZ IPYI YAZIYORSUNUZ +sv_lan 1 +maxplayers BURAYA KAC KISILIK SERVER ISTEDIGINIZI YAZIYORSUNUZ +map de_dust2 -nomaster.

kodunu ekliyip uygula ve tamam diyip kısayolu calıstırabılır ve serverınızı iyi günlerde kullanabılırsınız

not: Birden fazla server kurmak isterseniz farkli isimlerde kısayollar olusturup yukarıdaki kodda ip bolumunu değiştirirek aynı anda bırden fazla sunucu calıstırabılırsınız.