Knight Online MGame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş bir devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur (MMORPGMassive Multiplayer Online Role Playing Game ). Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından ücretsiz (Free2Play) veya ücretli (Pay2Play) olarak hizmete sunulan Knight Online'ın toplamda seksenden fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır.

Eklenti Paketleri

Knight Online; sık aralıklarla yayınlanan yamaların yanı sıra şimdiye kadar dağıtılan beş büyük eklenti paketi ile de büyük bir gelişim göstermiştir.
Knight Online (0.8-1.298 patchlerini içeren oyunun ilk hali.)
Knight Empire
Knight Online: Reign of the Fire Drake
Knight Online: Moradon: The Resurrection
Knight Online: Forgotten Frontiers.
Knight Online: Chaos
Knight Online: Under The Castle (Japko Koreako Taiwanko da aktif olan Usko ve Euko'ya gelmesi beklenen son büyük patchtir.)
Ko4u Maddi Sıkıntılardan dolayı hala * Knight Empire kullanmaktadır.


Sunucular

Knight Online şu anda yedi farklı resmi sunucu üzerinden oynanabilmektedir.
Kuzey Amerika (USKO) - Sunucu: K2 Network - Ücretsiz/Ücretli ayrıca isteyenler ücret ödeyip daha fazla avantaja sahip olabilirler.
Malezya (MYKO) - Sunucu: Egames - Ücretsiz [ancak lisans süresinin sona ermesi ve yeni bir lisans için anlaşma sağlayamamaları üzerine artık kapalı bir sunucu.]
Kore (KRKO) - Sunucu: Mgame - Ücretli
Japonya (JAPKO) - Sunucu: Terra Corp. - Ücretli(ancak oyunun Acoount alımları Türk İplerine kapalı olduğu için Proxy kullanmanız gerekir]
Çin (CHKO) - Sunucu: SOHU - Ücretsiz [Aşırı kural ihlali ve yetersiz kullanıcı sayısı yüzünden kapandı.]
Endonezya (IDKO) - Sunucu: Web.id - Ücretsiz [ancak lisans süresinin sona ermesi ve yeni bir lisans için anlaşma sağlayamamaları üzerine artık kapalı bir sunucu.]
Malezya (KO4U) - Sunucu: - Ücretsiz


IrklarOyunda kontrol edilebilen iki ırk ve her ırk için dört farklı karakter sınıfı bulunmaktadır. Bu nedenle oyunda kişiler arasında farkı en çok yaratacak Irklar ve Class seçimleridir. Class seçimleri çok önemlidir örneğin bir boss kesmek için Warrior(Savaşçı) öne çıkarken Exp kasmak için Archery(Okçu) National Point (NP) kasmak için Assasian(Suikastçi) öne çıkıyor. Mageler sahip olduğu uzak mesafe ve alan Skilleri ile karşı ırka çok büyük hasarlar verebilir. Priest(Rahip) ise Heal(İyileştirme) ve Poison(Zehir) Skilleri ile etkilidir.