Meme kanseri olan kadınlar için özel sütyen tasarlandı

Stella McCartney mastektomi operasyonu geçirerek 2 memesini birden alınan kadınlar için hem şık hem de feminen bir sütyen tasarladı.
The Beatles üyesi Paul McCartney'nin kızı Stella McCartney 1998 yılında annesi Linda McCartney'yi meme kanserinden kaybetti. Bu olaydan sonra meme kanseri olan kadınlara destek olan her türlü oluşumun içinde yer almayı tercih etti.

Stella McCartney Meme Kanseri Farkındalık Ayı için yaptığı çalışmalar arasında masteksomi sütyenini de ekledi. Tasarım Linda McCartney'nin diğer ismi olan Louise'den ilham alınarak 'Louise Listening' olarak adlandırıldı.

Göğüse baskı yapmıyor

Stella McCartney'nin meme kanseri olan kadınların bu süreci daha kolay atlatmalarını amaçlayarak tasarladığı bu sütyen beyaz dantellerle süslenmiş ve balen kullanılmadan hazırlanmış. Bu nedenle de göğüse baskı yapmıyor.


Satıştan kazanılan para bir vakfa gidecek

1 Ekim'de satışa çıkan sütyenin fiyatı 85 Euro. Sütyenin satışından kazanılan para meme kanseri hastaları ve onların aileleri ile çalışan "Hello Beautiful Foundation” adlı vakfa gidecek.


Sütyeni Cara Delevingne tanıttı

Stella McCartney meme kanserine dair yürütülen farkındalık çalışmalarında Cara Delevingne ve Kate Moss gibi ünlü isimlerle çalıştı.