Karneler alındı iki haftalık yarı yıl tatili başladı. Çocuklarla evde iki hafta boyunca ne yapacağım diye düşünüyorsanız söylemesi bizden 'yapılacak çok şey var'. İşte size çocuğunuzla güzel vakit geçirmenizi sağlayacak onları eğitecek ve eğlendirecek etkinlik önerileri.

-Bisiklete binmek paten kaymak temiz havada dışarı çıkıp biraz yürüyüş yapmak egzersiz yapmak harika bir seçenek. -Malum kış mevsimini sürüyoruz havalar soğuk; güzel bir film seçip patlamış mısır eşliğinde battaniye altında çocuğunuzla birlikte seyredebilirsiniz. Anne babayla birlikte film seyretmek çocuğunuzun çok hoşuna gidecek.

-Çocuğunuza bowling öğretin bir bowling salonuna gidin ve eğlenceli bir öğleden sonra geçirin. -Bir doğa parkına veya hayvanat bahçesine gidin. Çocuğunuz hayvanları tanısın öğrensin.

-Müzelere gidebilirsiniz. İstanbul'daysanız mutlaka Oyuncak Müzesi'ni ziyaret edin. -Sömestr tatili sinema ve tiyatroya gitmek için çok iyi bir fırsat. Çocuğunuzu bol bol tiyatroya götürün. -Bahçeniz varsa çocuğunuzla birlikte açık havada vakit geçirmek hem ona hem size iyi gelecektir. Sıkı sıkı giyinerek çocuğunuzla bahçede kovalamaca saklambaç oynayabilirsiniz. -Monopoly scrabble gibi masa başı oyunlar oynayın birkaç kişi ile turnuva düzenleyin çocuklarınız çok eğlenecek.

-Çocuklarınızla birlikte resim yapın hep birlikte yaratıcılığın keyfine varın. -Kağıttan renkli maskeler yapın süsleyin boyayın. sonra o maskeleri kenarlarına ince lastik geçirerek takın eğlenin. -Kocaman bir yapboz alın ve yapboz köşesi oluşturarak orada keyifli vakitler geçirin. -Birlikte şarkılar söyleyin dans edin deşarj olun. -Evde basit müzik aletleri yapabilirsiniz içine düğmeler koyacağınız teneke bir kutu neşeli sesler çıkarabilir.

-Kurabiye yapın. Çocuğunuzla birlikte kurabiye hamuru yoğurmak ve eğlenceli şekilli kurabiyeler yapmak sonra onları fırında pişirip afiyetle yemek hepinize iyi gelecek. -Birlikte kakaolu süt muhallebi meyve salatası gibi kolay ve lezzetli yiyecekler hazırlayın.

-Birlikte kağıt bebekler yapın bebeğinize kıyafetler de kesin biçin boyayın. Bu çok keyifli olacaktır. -İpe renkli iri boncuklar dizerek keyifli takılar yapabilirsiniz. Bu çocukların hem yaratıcılığını hem de el becerilerini geliştirmesine yardımcı olacaktır.