Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Astigmat nedir?

  Astigmat göz yuvarlağının yuvarlak değil yumurta şeklini aldığı ve korneanın iki kesitinin farklı kırılmalar yapması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu iki farklı kırınım sonucunda kişi cismi tam olarak algılayamaz ve bulanık görür. Bu farklılık belkide astigmatın en büyük belirtisidir. Çünkü kişi uzağı ve yakını gölgeli bulanık görür.


  Astigmat belirtileri

  İlk olarak görmede sorunlar çıkar. Bulanık büyük-küçük gölgeli görmek astigmat olduğunuza bir belirti olabilir. Uzağı dağınık görürsünüz ve görüntü zihninizde net olarak oluşmaz. Astigmat olduğunuzun belkide diğer bir belirtisi baş ağrısıdır. Astigmat hastaları göz çevrelerinde baş ağrısı hisseder. Bazen dayanılmaz boyutlara ulaşan bu ağrılarda bir belirti olabilir.

  Astigmat neden olur ?

  Astigmat genetik bir hastaqlıktır. Ve sonradan oluşan değil var olanın sonrardan ortaya çıkması şeklinde isimlendirilebilir. Çok fazla bilgisayar başında kalmak astigmat yapar gibi bir cümle oldukça yanlış olur. Çünkü bu sizi astigmat yapmaz var olan hastalığı ortaya çıkarır.

  Astigmat teşhisi

  Öncelikle bu teşhisi bir doktor yardımıyla koymanız gerekir. Daha doğrusu doktorun koyması gerekir. Sizin evde yukarıdaki belirtilere bakarak “Ben astigmat olmuşum şu gözlüğü kullanayım.” demeniz oldukça saçma olur. Bir uzmana başvurarak alacağınız öneriler ve kullanmanız gereken ilaç/gözlükler sizin sağlığınıza olacaktır.

  Büyük ihtimalle doktorunuz önünde bulunduğu cihaza bakmanızı isteyecektir. Bu cihaza bakarken o belirli etkenlere bakacak ve astigmat olup olmadığınıza yada başka bir hastalık olup olmadığına bakacaktır. Eğer doktorunuz ön görüse size bir gözlük verecektir. Bu gözlük sayesinde baş ağrılarınızdan kurtulmanız mümkün olabilir.  Astigmat tedavisi

  Astigmatın tedavisi diğer hastalıklara göre bir nebze daha zordur. Bu tedavinin zorluğunu aslına bakarsanız astigmatın derecesi belirler. Eğer 0-1-2 derece arası astigmatınız varsa bu hastalığın tedavisi çok fazla problem teşkil etmez. Kullanacağınız gözlük yada lens ile tedavi olabilirsiniz.

  Ancak derecesi yüksek olana stigmat hastaları için bu tedavi belirli boyutlarda zordur.

  Lazer tedavisi ile astigmat

  Astigmat hastalarının derecesi oldukça önem arzeder. Eğer dercesi 4 gibi yüksek değere sahipse bu hastalarının tedavisi gözlük/lens ile olamaz. Belki sınırlı bir başarı ölçüsüne sahip olsada lazer tedavisi kullanarak astigmat hastalığını tedavi etmeye çalışılır. 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ben de var. Puslu görüyorum dünyayı..1 (42)

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bizim herşey ortak
  Ben alıştım1 (45)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş