Cadı piramidi

Cadı piramidini 4 temel prensip oluşturur ve büyünün başarıya ulamaşmasında öenmli bir role sahiptir;


-Bilmek-

Yapmak istediğiniz büyü çeşidi üzerine araştırmalar yapın. Mesela mum büyüleri yapacaksanız diğer cadıların nasıl yaptığını araştırın. Hangi büyülerin kullanıldığını öğrenin. Başka birinin yaptığı büyüyü tamamen aynı yapmak zorunda değilsiniz ancak; eğer herkes mumlarını amaçlarını düşünerek yağlarla giydiriyorsa(kutsuyorsa) sizde bunu deneyebilirsiniz. Ayrıca kendi inançlarınıza ve yolunda olduğunuz geleneğe sadık olun. Renklerin hayvanların günlerin saatlerin bitkilerin özelliklerini öğrenin ve bunlara göre hareket edin. Tüm bu bilgiler büyünüzün enerjisini artıracaktır.

Yapmak istediğiniz büyüyü yapmadan önce zihninizde birkaç kere tekrar edin. Böylece hangi basamaktan sonra hangi basamağın geleceği aklınızda daha iyi kalır. Eğer mümkünse kullanacağınız kelime ve cümleleri ezberleyin.

-İstemek ve konsantre olmak-

Yukarıda bahsedilenler büyünüzün konsantrasyonunu sağladı..peki ya sizin konsantrasyonunuz? Eğer bi yandan büyünüzü yapıyor bi yandan da sevdiğiniz diziyi izliyorsanız ne kadar yetenekli olursanız olun bir işe yaramayacaktır. İyice hazırlanmanız ve tam bir konsantre içinde olmanız gerek. Düzenli meditasyon alıştırmaları size daha iyi konsantre olmayı öğretecektir.

Ayrıca büyünüzün işe yaraması için kendinize güvenmeniz gereklidir…unutmayın; büyü enerjisini sizin düşünce ve isteğinizden alır. Eğer iyi beslemezseniz büyünüz ölür.

-cesaret etmek ve cüret etmek-

Bir büyünün başarısını bilinciniz kadar bilinçaltınız da etkiler. Bu yüzden asla bilinçaltınızda büyünüzü etkileyecek negatif bir düşünce barındırmayın. Ne istediğinizi tam olarak belirleyin ve tüm cesaretinizle üzerine gidin. Ancak hedefiniz kesin ve belirli olsun. Mesela bir iş büyüsü yapıcaksınız. Kafanızda sadece “iş” olarak belirlemeyin..hangi iş? Nasıl bir ortam? Kurduğunuz hayalde dahi sizi negatif etkileyecek şeylerden kaçının.

Bu konunun bir diğer böümü ise duygularınızı da büyüye katmaktır. Unutmayın; duygular enerjidir. Mesela; “ahmet’in hayatımdan çıkmasını diliyorum” demek büyünüze yeterli duygunuzu katmayacaktır. Bunun yerine HAYATIMDAN DEFOL GİT ARTIK!!! Cümlesi daha fazla enerji kanalize etmenizi sağlayacaktır. Ne yaptığınıza önem verin..eğer siz önem vermezseniz tanrılar neden önemsesin ki? 

-sessizliği korumak-

Tüm bunlara dikkat ederek büyünüzü tamamladınız. Ancak hala yapmanız gereken bir şey var; sessiz kalmak. Bunun için iki ana sebep vardır;

1-büyü enerjisini sizin düşüncelerinizden alır. Bu konuyu kendinize saklayıp sadece düşünmek o enerjiyi büyünüze kanalize etmek açısından her zaman daha iyidir.

2- eğer bunu başkalarına anlatırsanız içlerinden büyüye inanmayanlar düşüncelerinizi negatif etkileyebilir ve güveninizi sarsabilir. Bu da büyünüzün enerji kaybetmesine sebep olur.

Alıntıdır.