Cadılıkta Kullanılan Tütsüler


Bitkiler ayinlerde tütsü olarak kullanılır.Bazende özelde bazı etkileri olduğu için içmemizde gerekebilir.


Tütsü ayine mistik bir hava vermek ve ayinin yaşantısını değiştirmek için hemen hemen tüm büyük inanışlarda ve dinlerde kullanılır.Cadılarda ayinde büyü çalışması yapabilmek için ortamı hazırlarken kullanırlar tütsüleri.

Tütsüler gezegenlerin yönetilişlerine göre karıştırılırlar.Yağlarında etkisiyle bu sersemletici karışımlarruhların geçebileceği kanalları açarak büyü yapmaya yardımcı olurlar.

Tütsülerin beden çakrasıduyumlar ve zihin üzerine etkileri vardır.Nasıl çalıştıkları tam olarak bilinemesedeyaygın ve sürekli kullanımda işe yaradıkları kanıtlanmıştır.

Yanan otlar ve yanan yağlar büyüsel özellikleri serbest bırakırlar ve büyü yapmak için gereken ortamı hazırlarlar.Farklı bir çok tarif olmasına rağmen tütsünün en genel malzemesi buhurdur.Herkes bitkilerin özelliklerine ve kendi amacını göz önüne alarak kendi tütsüsünü kendi hazırlayabilir.Bu amaca göre en doğru olanıdır ve şu anda hemen hemen bütün baharatçılarda bu malzemeleri çok rahat bulabiliyoruz.

Gezegen
1)güneş
iyiandalambergül ladenisandulis
kötüafransarı baharkaragünlük

2)ay
iyiandalmiskkafuröd ağacı
kötü:kaşirladenkaragünlük

3)satürn
iyi:miskmastekiudu hindiödağacı
kötü:ziftkatır tırnağıkeçi kılı

4)mars
iyiandalkarnfilsakızakgünlük
kötü:toprakbesbaskatran

5)venüs
iyiandalmiskkaranfilmenekşe
kötü:besbasmistaki

6)jüpiter
iyiandalödağacıgünlükkafur
kötü:cavimistaki

7)merkür
iyi:ödağacıgünlükcavisümbül
kötü:çamsakızıkuşdili

Burada verilen tütsüler gezegen saatlerinde yapılan büyüler için örneğin ay saatinde bir büyü yapacağınız zaman; iyi ise misk kötü ise karagünlük tütsüsü olmalı yapacağınız mekanda..

Alıntıdır.