Spotify üzerinden müzik indirme

Ülkemizde resmen yayına başlayan Spotify müzik dinleme servisi Türkiye’de online olarak ve yasal yoldan müzik dinlemenize imkan tanıyor. Arşivindeki milyonlarca şarkıyı ücretsiz olarak dinlemenize imkan tanıyan Spotify müzik servisi ayrıca reklamsız bir şekilde premium üyelik şansı da tanıyor. Hemde çok ucuz bir fiyatla. Çevrimdışı da müzik dinleme şansınız bulunan Spotify servsinde ücretli üye olmanız gerekiyor. Ücretsiz üyeler çevrimdışı müzik dinleme imkanından faydalanamıyor.

Spotify servisinin kullanımı ile birlikte Spotify müziklerini indirmek de mümkün oldu. Müzikleri indirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken Spotydl programını indirmek.

Oldukça hızlı bir şekilde şarkıları indirmek mümkün.

İndirmek için tıklayın:

  • Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] (Windows)
  • Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ](MAC)

Spotify’ı yükledikten sonra elbette Spotydl’yi de bilgisayarınıza indirmeniz ve kurmanız gerekiyor.

Spotydl programının indirme linki sizinle paylaşamıyoruz. Ancak program indirme sitelerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Her iki programı da kurduktan sonra yine ikisini de açmalı ve çalıştırmalısınız. Spotify’dan herhangi bir şarkı aratarak şarkının karşınıza çıkmasını sağladıktan sonra sıra Spotydl’nin işlevlerinden faydalanmaya geliyor.

Spotydl’nin ana arayüzü tüm indirme işlemleri için yeterli. Aşağıda bu ekrana dair bir ekran görüntüsünü görebilirsiniz.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Şarkı nasıl indirilir?


İstediğiniz şarkıyı indirmek için tek yapmanız gereken Spotify üzerinde gördüğünüz şarkının adını farenizin sol tuşu ile tutmak ve Spotydl üzerine sürükleyerek bırakmak.

Bıraktıktan sonra yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi listenizde tüm eklenen şarkılar belirecektir. Tüm şarkılarınızı ekledikten sonra hemen sağ üst tarafta “Download” ve “Record” seçeneklerini barındıran bir menü göreceksiniz. Dilerseniz bu menüdeki farkı sizlere açıklayalım.

Download: Şarkının pek çok mp3 sitesinde aratılmasını ve sizin belirlediğiniz sürüme en yakın olanın indirilmesini sağlamaktadır. Saniyesine kadar birebir şekilde Spotify’daki sürümüne ihtiyacınız yoksa ona her konuda en yakın mp3 dosyasını indirilmesini sağlayacaktır. Pek çok kullanıcı bu indirme işlemini diğer seçeneğe göre daha hızlı bulacaktır ve benim de önerim Download seçeneğini kullanarak müziklerinizi indirmenizdir.

Record: Bu seçenek ise şarkıyı Spotify uygulamasının içerisinde açmaktadır ve daha sonra birebir çalan şarkıdan kayıt yapmaktadır. Kayıt için tüm şarkının baştan sona çalınması gerektiği için maalesef uzun listelerde hatırı sayılır miktarda zaman alacaktır. Sadece kesinlikle Spotify üzerindeki sürümünü istiyorsanız kullanmanızı öneriyorum.

İstediğiniz seçeneği seçtikten sonra “Download” ya da “Record” butonuna basarak listenin indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Spotydl’nin pek çok işlevi var ancak sizin işinize en çok yarayacaklardan bir tanesi ise oynatma listelerini kullanabilmesi ve tek seferde tüm listeyi indirebilmesidir.

Programın ana ekranın hemen sol üst kısmındaki “File” menüsü bu iş için gereken bağlantıyı içeriyor ve buradaki “Import Spotify playlist” seçeneğini kullanarak tüm bir oynatma listesini program içerisine alabilirsiniz. Aşağıda gereken seçeneği görebilirsiniz.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Eğer Spotydl’nin sol kısımdaki “Preferences” menüsüne girerseniz oldukça detaylı bir ayarlar ekranı karşınıza çıkacaktır. Burada kayıt sırasındaki sesin kalitesinden tutun da mp3 indirmelerinin kaç saniye farka kadar kabul edilebildiğine kadar onlarca farklı seçenek yer alıyor. Herkes için ideal koşullar özel olduğundan ayar yaparken kendinize uygun olanları belirlemenizi yahut hiç dokunmadan standart olarak devam etmenizi öneriyorum.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Spotydl ile Spotify’dan müzik indirmek farkedebileceğiniz gibi oldukça kolay ve basit. Programda tek yapmanız gereken şarkıyı sürükle bırak yapmak ve daha sonra “Download” seçeneğine basmak. Eğer sorularınız olursa bize yorumlar kısmından aktarmayı unutmayın. Programları indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]