Tom McRae’ye en etkilendiği 5 şarkıyı sorduk: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


İzlemek için fotoğrafın üzerine tıklayınızZiyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] - Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
ntvmsnbc

İSTANBUL - Radyo Eksen’in düzenlediği bir konser için İstanbul’a gelen Tom McRae’ye en etkilendiği 5 şarkıyı sorduk. Kimlerden etkilendiğini az çok biliyorduk ve kahramanının bir başka kent ozanı Paul Simon olduğunu. Peki ama ya şarkılar? Ona ilham veren sabah yataktan kalkmasını sağlayan ve eline gitarı aldırtan şarkılar?

İşte N5’te bu hafta Tom McRae’nin en çok etkilendiği 5 şarkıyı ve bu şarkıların ondaki hikayelerini dinleyeceksiniz. Güzel bir yolculuk olacak inanın bize.

En sevdiğim 5 şarkı: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Onu sık sık Nick Drake ya da Bob Dylan gibi isimlerle karşılaştırıyorlar. Ama onu sadece bir takım efsanelerin gölgesinde kalmış biri gibi görmek/göstermek değil bu karşılaştırmaların emeli; Tom McRae her haliyle günümüzün kent ozanı aslında. Kendini en çok akustik gitarıyla rahat hisseden ama bir yandan da müziği dünyayı bilen; büyük resmi gören bundan kaçmayan hatta tüm bunları kendi şarkılarında dillendiren bir ozan.

Bir dönem dillere dolanan End Of The World News ( sponsored by God ) şarkısına kulak vermeniz yeter ne dediğimizi anlamanız için. “And every culture has it’s own magazine / And information takes the place of your dreams / Finding ways to fill up the silence / But it’s all that you need turn on your TV” Kökleyin haydi siz de volümü Tom McRae yankılansın biraz da dünyada.

*N5 ile ilgili haberlerimizi artık çekim anında Twitter'dan paylaşıyoruz.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]