Ahmet Tulgar en iyi 5 Bruce Springsteen şarkısını N5'te anlattı... Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

İzlemek için fotoğrafın üzerine tıklayınız

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] - Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
ntvmsnbc
Güncelleme: 17:47 TSİ 23 Mart. 2012 Cuma

İSTANBUL - Bruce Springsteen’in 17. albümü 'Wrecking Ball' bu ay çıtık. Müziği ve duruşuyla dev bir isim olan Bruce Springsteen’den bahsediyorsanız Ahmet Tulgar’dan bahsetmek de şart! Tulgar’ın yazarlığı ve gazeteciliğinin yanına Springsteen sevgisini de rahatlıkla ekleyebiliriz. Bir turneye çıktığı zaman bir albüm yayınladığı zaman Tulgar’ı aramak sormak refleks artık çoğu kişi için.

Sayısız yazısı çok şey anlatıyor zaten: ‘’Herhalde Bruce Springsteen’in eleştiri ve protestosunun özgünlüğü de yine ABD ile ilgili bir şey. Bruce her isyanında her protestosunda ABD’nin bu ideolojik silahlarını ABD’ye çevirdiği ülkesini ülkesinde olanları ve ülkesinin dışarıda yaptıklarını hep bu imgeselliğe göndermede bulunarak eleştirdiği için hem bu kadar Amerikalı olabildi hem de bu kadar Amerika karşıtı. Eleştirisi protestosu bu yüzden bu kadar derinlikli ve bu kadar derinden etkileyici oldu…’’ (Tulgar’ın blog’undan alınmış bir yazı)

Dediğimiz gibi Springsteen dendiğinde konser albüm vs.. Türkiye’de ilk danışılacak isim o. Biz de öyle yaptık. Ne zamandır bir Springsteen N5’i yapmak istiyorduk ve yeni albümü ‘Wrecking Ball’ için Tulgar’ı aradık. Sağolsun o da yeni kitabının yoğunluğunda bizimle buluşmayı kabul etti. Tulgar Springsteen’den bahsetmeye başladığı anda kayda geçebilirsiniz! Çekimde de konuştuğumuz gibi bir N5 değil bir program bir belgesel bile çekilebilir Tulgar’la Springsteen üzerine. Bu konuda söyleyecek sözü anlatacak hikayesi çok fazla ancak bizim süremiz de 5 şarkıyı aşamıyordu. Ve ortaya bu defa seçimlerin çok tartışmaya açık olmadığı Springsteen N5’i çıktı…

En iyi 5 Springsteen şarkısı: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]