Gazeteci yazar Murat Bardakçı sanatçı Şenay'ın sevilen şarkısı Sev Kardeşim'in İsrail'den alıntı olduğunu söyledi.


Haberin Tarihi:
06.01.2013 - 03:29

Ses sanatçısı Şenay Yüzbaşıoğlu geçtiğimiz gün son yolculuğuna sanat ve siyaset camiasından az sayıda kişiyle uğurlandı.

Habertürk'te Tarihin Arka Odası programında gazeteci yazar Murat Bardakçı sanatçı Şenay'ın söylediği dönemde uzun yıllar dillerden düşmeyen "Sev Kardeşim" adlı şarkısının İsrail menşeli "Vechuv İtchem" olduğunu iddia etti.

"İSRAİL'İN ZAFER ŞARKILARI ARASINDADIR"

Murat Bardakçı şarkının İsrailli kadın şarkıcı İlanit tarafından söylendiğini bestecisinin yine bir kadın besteci Nurit Hirsh olduğunu İsrail'in 1967'deki Arap İsrail savaşına atfen hazırlanan zafer şarkılarından oluşan bir albümde bulunduğunu da vurguladı.

"TÜRK POPU ALINTI"

Bardakçı Türk popunun bir dönem yabancı eserlerden sürekli alıntı yaptığını hala da bunun kısmen devam ettiğinden bahsederek"Şenay'ı eleştirmiyoruz. O her şarkıyı layıkıyla okurdu." dedi.

CHP'YE "SEV KARDEŞİM" GÖNDERMESİ

Bardakçı Sev Kardeşim'in Türkiye'de bir dönem seçim şarkısı olarak kulanıldığını söylerek"Bu şarkıyı İsrail'in zafer şarkısı olduğundan habersiz koyacaksın sonra da niye iktidar olamadım diyeceksin... Yürütme şarkı olduğundan habersiz 'Biz bu şarkıyla çığır açtık' diyeceğinize rahmetlinin kocasının yanında bir mezar ayarlayabilseydiniz ya" sözleriyle CHP'ye gönderme yaptı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]