Seyahatlerinizde sizi kurtaran 3 yiyecek

Uzun ve yorucu geçecek bir seyahatte size yardımcı olacak besinleri biliyor musunuz?
Şehir içi veya ülke dışı seyahatlerinizde çeşitli nedenlerden dolayı (yiyeceğiniz besinin sağlığınıza zararı var mı yok mu bilmemenizden tutun da dini inancınıza uygun bir yiyecek olup olmadığına kadar) yemek yemeyi tercih etmiyorsanız çantanızda bu üç besini bulundurursanız iyi olur. Çünkü aktif geçecek bir gün ortasında veya yolculuk esnasında kurtarıcınız olacaklar!
İşte seyahatlerinizi kolaylaştıracak bu 3 besin...Sandviçler

Evinizde hazırladığınız az kalorili bir sandviçler dışarıda çeşitli nedenlerden ötürü yemek yemeyen sizler için tam bir kurtarıcı olacak.


Bisküvi veya krakerler

Özelikle araba ve gemi seyahatleri midenizi zorluyorsa size yolculuğu zehir eden bulantıları geçirmenin en basit yöntemi tuzlu gıdalardır. Az miktarda tüketmeniz dahilinde kilo da aldırmayacaktır. Eğer tuzlu bir gıdaya erişim imkanınız yoksa sade veya az şekerli bir büskivi de işinizi görecektir.

Şekerleme ve çikolatalar


Özellikle güneş altında duracaksınız hava sıcaklığı ve yoğun tempo yüzünden vücudunuz enerji üretmek adına bünyenizdeki şekeri ve kaloriyi tüketecektir. Bu yüzden bünyenize şeker takviyesi yapmanız daha enerjik bir gün geçirmenize neden olacaktır.

Alıntıdır.