Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Zülfü Livaneli | Atatürk Neden Tartışılıyor?


  ATATÜRK NEDEN TARTIŞILIYOR?


  Ey sağduyulu insanlar: Hiç dünyada böyle bir şey gördünüz mü? 1938’de vefat etmiş bir liderin bu kadar tartışıldığını her gün köşe yazılarına konu edildiğini taraftarlarıyla karşıtlarının kanlı bıçaklı olduğunu hatırlıyor musunuz?

  Dünyada böyle bir örnek var mı?

  Amerikan basını kendi liderlerini unutmuş durmadan Atatürk’ü yazıyor Fransız basınında De Gaulle’den çok Atatürk adına rastlanıyor Britanya’da adı Churchill’den fazla geçiyor.

  Bu size garip gelmiyor mu?

  Bütün dünya niçin işi gücü bırakmış da 130 yıl önce Selanik’te doğmuş olan bir Osmanlı çocuğuyla ilgileniyor? Dertleri onun tarihteki rolünü anlamak mı (bize bu kadar meraklı olduklarını hiç sanmıyorum) yoksa işin içinde başka bir iş mi var?

  Birazcık aklı olan herkes bu işin durup durup neden köpürtüldüğünü merak etmez mi?

  Eder elbette. Ama bugün esen rüzgârlar bunu amaçlamıyor. İstedikleri tek bir şey var Mustafa Kemal Atatürk’ü Hitler gibi bir cani haline getirmek.

  Çünkü bunu başardıkları gün Türkiye Cumhuriyeti gayri meşru hale gelecek.Nasıl Hitler’in III. Reich’ı gayrı meşru ilan edildiyse Atatürk'ün kurduğu T.C” de o hale sokulacak.

  Bazılarının bilinçli bazılarının ise bilinçsiz olarak girdikleri yol bu.

  Bilirsiniz; camilerde kubbeleri bir tek kilit taşı tutar. Bu taşı çekerseniz ona yaslanmakta olan diğer taşlar gümbür gümbür çöker.

  Mustafa Kemal bu cumhuriyetin kilit taşıdır. Çünkü devlet ve ulus onun iradesiyle kurulmuştur. Cumhuriyeti yıkmak isteyenler ise bu gerçeği yani ülkenin Aşil topuğunu çok iyi bilmektedirler. Atatürk’ü Miloşeviç gibi bir suçlu haline getirebilmek için gösterdikleri bu sabırsız iştahın sebebi budur.

  Atatürk’ü yıkmak onun dayandığı üç unsuru devirmekle mümkün olabilirdi. Neydi bu üç unsur?

  Partisi ordusu ve halktaki sevgi.

  Önce partiyi yıktılar Cumhuriyet Halk Partisi kâğıt üstünde varlığını sürdürüyor ama artık kesinlikle aynı parti değil CHP’nin yerinde yıllardır yeller esiyor.

  İkinci sütun olan ordu ise perişan. Bunu sadece son dönemlerdeki duruma bakarak söylediğimi sanmayın sakın. Bu ordu yıllar önce (Atatürk’ün vasiyetine aykırı olarak) iç politikaya darbelere işkencelere bulaştığı Güneydoğu’daki savaşı bilerek uzatanları içinde barındırdığı ve emperyalizmin hizmetine girdiği gün bitmişti. AKP sadece bu bitmiş kuruma son darbeyi indirdi.

  Atatürk’ün üç dayanağından parti ve ordu bitirildikten sonra sıra üçüncü ayağa geldi. Yani onu sevenlerin kalbindeki yeri. Şimdi oyunun bu son perdesi oynanıyor Mustafa Kemal’i itibardan düşürme gayretleri sergileniyor. Bir devrim döneminde ortaya çıkan bütün fenalıklar suçlar kabahatler ona yüklenmeye çalışılıyor.

  Bu da başarıldığı gün bilin ki Türkiye Cumhuriyeti çökmüştür.
  Zülfü LİVANELİ
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sonuncusunu asla başaramazlar.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş