Bu ay Efendimiz'e 5 dakika ayırın.. 10 ipucu!

Hayat kısa hızlı ve meşguliyet dolu. Aynı zamanda yapılacak öğrenilecek görülecek o kadar çok şey var ki bazen Rabbimize olan vazifelerimizi ve imanımızı ihmal ettiğimizi farkediyoruz. Daha fazla okumak daha düzenli namaz kılmak daha sabırlı olmak daha fazla sadaka vermek istiyoruz.. Ama günler haftalar aylar o kadar çabuk geçiyor ki kendimizi ortada ve eli boş bulabiliyoruz.. Ve "büyük resmi" göremiyoruz çoğu zaman..

Rebiülevvel ayı başladı. Rebiülevvel müslümanların takviminde 3. aydır ve Peygamber Efendimiz -sav-'in dünyaya teşrif ettikleri aydır.

Bugünler O'nun sünnetini hatırlamak ve O'nun (yani Cenab-ı Hakk'ın) istediği şekilde (az veya çok da olsa) yaşamaya çalışmak için ideal günler..
İşte size yardımcı olabilecek 10 ipucu..

Bu ay Efendimiz'e 5 dakika ayırın.. 10 ipucu!
1. Sadece 5dk. Efendimiz -asm-'ın hayatından bir parça okuyun..

2. Epostalarınıza ve forum imzalarınıza bir Hadis-i Şerif ekleyin..

3. Günlüklerinize ve takip ettiğiniz sitelerin "Güzel Sözler" kısımlarına bir kaç Hadis-i Şerif ekleyin!

4. Bir dostunuza güzel bir kitap veya bir siyer cd/dvdsi hediye edin!

5. Efendimiz -asm-'ın hayatı ile ilgili bir video izleyin ve ailenizle bu videoyu tartışın! Siyah Nur'da videolar kısmında size fikir verebilecek videolar bulabilirsiniz..

6. Evinizde "Siyer Zamanı" belirleyin ve her Cumartesi akşamı çocuklarınıza Peygamber Efendimiz -asm-'ın hayatından kısa bir parça anlatın.

7. İster kızgınlığınızı kontrol etmek olsun ister kibarlık olsun eksik olduğunuzu hata yaptığınızı hissettiğiniz BİR DAVRANIŞI Peygamber Efendimiz'in sünnetine göre düzeltin.

8. Peygamber Efendimiz -asm-'ın davranışı karakteri veya başından geçmiş bir olayı kısaca yazın ve insanlarla paylaşın!

9. Eve işe gidip gelirken arabanızda veya *** çalarınızda Peygamber Efendimiz ile alakalı kısa sohbetler güzel ilahiler dinleyin!

10. Bir durumla problemle karşılaştığınızda kendinize şunu sorun: "Peygamberim bu durumda ne yapardı?"

ALINTIDIR.