Her koleksiyoncu bazen hayatı boyunca bir araya getirmek için uğraştığı nadide parçalardan kurtulma hissini yaşar. Sebebi ne olursa olsun bu her zaman olur ve ne topladığınıza göre de değişir; koleksiyonunuzdan kurtulmak için bir yol bulursunuz hatta bunu yaparken para da kazanırsanız ne âlâ! EJ Cole de böyle birisi ve bahsettiğimiz şeyi yapmak için koleksiyonlardından kurtulmak için hazır. Bunu yapmak için ise 20 ve 21 Mart'ta tartışmasız dünyanın en değerli motosiklet koleksiyonu için bir müzayede açacak.Sanırım şu an Cole'ün koleksiyonunun hangi motosikletlerden oluştuğunu merak ediyorsunuz. Koleksiyonununa 50 yıldan daha önce bir sürede başlanan 220'den fazla oldukça nadir motosikleti satmayı kolaylaştırmak için ABD/Walworh'te Mecum Müzayede Evi (Mecum Auctions) kullanılacak. Bu işin en heyecan verici kısmıydı. Mecum Müzayede Evi'ni göre tüm motosikletler satılacak ve destansı bir müzayede olacak.| Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] | Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] | Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] | Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] | Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] | Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] | Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] |
En Değerli Motosikletler Müzayedesi 20 Mart'ta Açılıyor!


50 yıldan daha uzun bir süredir motosiklet koleksiyonculuğu yapan E.J Cole sonunda sahip olduğu motosikletleri müzayedede satmaya karar verdi. Dünya'nın en değerli motosikletleri dudak uçuklatan fiyatlarla 20 Mart'ta satılmaya başlayacak.

15.03.2015 | HABERLER > ETKİNLİKLER

Yazı: Ahmet TEZCAN

Her koleksiyoncu bazen hayatı boyunca bir araya getirmek için uğraştığı nadide parçalardan kurtulma hissini yaşar. Sebebi ne olursa olsun bu her zaman olur ve ne topladığınıza göre de değişir; koleksiyonunuzdan kurtulmak için bir yol bulursunuz hatta bunu yaparken para da kazanırsanız ne âlâ! EJ Cole de böyle birisi ve bahsettiğimiz şeyi yapmak için koleksiyonlardından kurtulmak için hazır. Bunu yapmak için ise 20 ve 21 Mart'ta tartışmasız dünyanın en değerli motosiklet koleksiyonu için bir müzayede açacak.

1907 model Harley Davidson Strap Tank


Sanırım şu an Cole'ün koleksiyonunun hangi motosikletlerden oluştuğunu merak ediyorsunuz. Koleksiyonununa 50 yıldan daha önce bir sürede başlanan 220'den fazla oldukça nadir motosikleti satmayı kolaylaştırmak için ABD/Walworh'te Mecum Müzayede Evi (Mecum Auctions) kullanılacak. Bu işin en heyecan verici kısmıydı. Mecum Müzayede Evi'ni göre tüm motosikletler satılacak ve destansı bir müzayede olacak.

1907 model Harley Davidson Strap Tank


Açıkçası Cole'ün sahip olduğu motosikletlerin tüm listesini yazacak yerimiz yok ama listeyi incelerken gözümüze bazı şaşırtıcı parçalar çarptı; bunlardan biri de 1907 model Harley Davidson Strap Tank. Bu motosiklet tahminen 1 milyon dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı motosikleti olabilir. Otomobil koleksiyoncuları için bu fiyat çok az gelebilir ama bir motosikletin milyon dolarlar etmesi özellikle günümüz şartlarında nadir bir olay.

Harley Strap Tank Cole'ün koleksiyonunun mücevheri diyebiliriz. Bunun yanı sıra koleksiyonda altı haneli rakamlarla satılacak bir avuç motosiklet daha var bunlardan biri de tabii ki 1915 model Cyclone Board Track Racer. Bu motosikletten bir tane de tabii ki Steve McQueen'de bulunuyor. Doların metale bürünmüş hali diyebileceğimiz motosikletin fiyatı tahminen 750000$. Cole'ün koleksiyonunda ayrıca 1911 model Flying Merkel Board Tracker (400000$) 1942 Crocker (350000$) ve bir çift 1913 model Minneapolis Model S (170000$) bulunuyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]