Yamaha üç tekerlekli 'Tricity' scooter modelinin baz alındığı iki yeni konsept modelini duyurdu. Yamaha 'Saf Dinamizm' adı altında Intermot fuarında görücüye çıkardığı 01GEN ve 02GEN'in yanına böylece 03GEN-f ve 03GEN-x modellerini de eklemiş oluyor.03GEN-F bu hafta içerisinde Tayland'da düzenlenen Bangkok International Motor Show'da ilk kez görücüye çıktı. Alçak ve geniş bir ön kısma sahip olan konsept modelin farları Yamaha'nın R serisi motosikletlerinden ilham alınarak tasarlanmış. Farların altında ise eğilen tekerleklerin üzerine birer adet hava deflektörü (spoyler) yerleştirilmiş.


Diğer dizayn detaylarına ise tamamen dijital bir ekran ve keskin tasarımlı yüksek arka kısım dahil oluyor.Henüz halka açık bir şekilde gösterim için hazır olmayan diğer model ise 03GEN-x. Tel jantları ve yukarı bakan egzozu ile 03GEN-x klasik scrambler tasarımlarından ilham alınarak tasarlandığını belli ediyor. Ayrıca deri selesi ve bakırın vurgulandığı modelde retro çizgiler de başarılı bir şekilde yansıtılırken X şeklindeki farının modern dizaynı da etkileyici bir zıtlık ortaya çıkarmış. 03GEN-x'in arkasındaki kalın tüp şeklindeki yapıda stop lambası ve sinyal lambaları da mevcut.


Her iki 03GEN konsepti de 01GEN gibi yakın bir zamanda üretime girecek gibi gözükmüyor. Yamaha Tricity gibi çok tekerlekli modellerden üretme niyetin de olduğunu söylese de muhtemelen geleneksel Yamaha tasarımı üzerinde devam edecek gibi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]