Yamaha XV950 bobber modelinin 'Racer' versiyonunu duyurdu. Bu versiyon da standart XV950'in 942cc hava soğutmalı V-twin ve 52 beygir gücündeki 58.5ft.lb tork üreten motorunu taşıyor. Ek olarak 'Racer'da klipsli elcikler arka kısımda ayaklıklar ve bazı café racer detayları mevcut.Standart XV950 ve XV950R modellerinden 75mm daha yüksek olarak 765mm sele yüksekliğine sahip olan 'Racer' Yamaha'ya göre yeni ergonomisi sayesinde ağırlığı merkezde toplayarak kullanım kolaylığını arttırıyor.Ayrıca 'Racer' yeni bir korumayla döşenmiş arka çamurluğa far korumasına farklı manivelalara yeni bir şalta ve yeniden konumlandırılmış göstergelere sahip.


Standart modellerin aksine daha çok 'gezinti' temasına uygun olabilmesi için 'Racer'ın süspansiyonları da özel olarak üretilmiş.
Yamaha ayrıca Racer için Akrapovic egzoz spor hava filtresi ayaklık ve Rizoma stilize parçalarını içeren bir aksesuar listesi de yayınladı.Mavi ve gri renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan XV950 Racer XJR1300 Racer'dan farklı olarak ABS fren sistemi ile 2015 Mayıs ayında satışa sunulacak.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]