Türkiye'deki 7 antika otomobil derneğinin birleşmesiyle kurulan Antika Otomobil Federasyonu ile daha güçlü bir mecra haline gelen otomobil tutkunları trafiğe çıkabilen tüm otomobillerin envanter listesini hazırladı. Bitmesine az bir zaman kalan proje ile yeni bir sektör açılmasını öngören üyeler otomobil parçaları otomobillerin tamiri ve bakımı için gereken sektörel iş kolu ve yasal düzenlemelerle hem ekonomik hem de manevi değeri yüksek bir sektör oluşturmayı amaçlıyor. Bu konuda federasyon olarak devlet desteği almak için çalışma başlatan üyeler buluştukları platformda aynı amaç için çabalıyor.

Klasik otomobil edinmenin ekonomik açıdan da fedakarlık istediğini bu konuda kendilerine yardımcı olacak yasal düzenlemeler yapılması gerektiğini savunan üyeler otomobil tutkusunu bir araya geldikleri etkinliklerde paylaşıyor. Farklı organizasyonlarda buluşan emektar araçlar yıllara meydan okuyan duruşları ve onlara gözü gibi bakan sahipleri ile birlikte poz veriyor.

Eylülün son haftası Fethiye gezisi düzenleyeceklerini söyleyen Uzel daha sonrası için çok sayıda faaliyetle devam edeceklerini belirtti. Üyeler otomobili olsun ya da olmasın klasik otomobil tutkusunu yaşayan herkesi aralarında görmek istediklerini aktardı.