Chris Craft Corsair 36 12 kişi kapasitelidir. Gövde fiber aksesurlar ise paslanmaz çelik malzemeden yapılmıştır. Baş üstü kısım ve yüzme platformunda teak kaplamalar kullanılmıştır. Döşemeler Chris Craft fabrikalarında özel olarak üretilmektedir ve deniz suyu ile güneş ışınlarından etkilenmemektedir.
Oturma gruplarının altında ve kıç kısımda depolama alanları yer almaktadır. Oturma gruplarının iskele ve sancak kısımlarında usturmaça depolama alanları bulunmaktadır. Kokpit oturma grubunda istenirse teak masa konulabilmektedir. İskele kokpit dondurucu bulunurken sancakta kokpit soğutucu yer alır.
Chris Craft Corsair 36 içerisinde yer alan yaşam alanı hem salon hem kabin olarak kullanılmaktadır. Ayarlanabilir masa sayesinde üzerine kendi döşemeleri yerleştirildiğinde iki kişilik yatağın bulunduğu kabine dönüşen kısımda mutfakta bulunur. Sancak tarafta geniş banyo ve tuvalet yer alır.
Standartta 2 x 375 hp benzinli Volvo Penta motor bulunmaktadır. Opsiyonel olarak daha yüksek beygir güçlerinde Volvo Penta veya Mercruiser motorlar konulabilmektedir.