Citroen DS serisi ile yükselişine devam ediyor. Marka Paris Otomobil Fuarında üstü açılan otomobil kullanımını kolaylaştıran ve sürücülere güneş ışığından sonuna kadar yararlanma imkânı tanıyan akıllı tasarımıylayeni DS3 Cabrio modelini tanıtıyor.

DS3 Cabrio her şeyden önce gerçek bir DS3 modeli. Koyu stil seçenekleri en ince ayrıntılara kadar inen zarafet ve ilk kullanım heyecanı gibi hatchback modelini başarıya götüren tüm güçlü özelliklere sahip.


Citroen DS3 serisinin eşsiz karakterini vurgulamak ve orijinal modelin sağladığı yol hissini muhafaza etmek için DS3 Cabrio modeline yönelik modern bir teknik çözüm tercih etti. Kişiselleştirme beklentisini karşılamak üzere üç farklı açılır tavan tipi ve 10 farklı versiyon sunuluyor. DS3 Cabrio 3 boyutlu arka stop lambası ve orijinal bagaj kapısı açılma hareketiyle DS serisinin tüm zarafetini barındırıyor.


DS3 Cabrio gerçekleştirdiği yenilik akımıyla üstü açılır otomobil segmentinde farklılık yaratıyor:


- Elektrikli tavan 120km/s’a kadar olan hızlarda açılıp kapanabiliyor.
- Kendi sınıfında 5 kişilik olan tek araç
- Kategorisinde en yüksek bagaj hacmine sahip araç


Fransa’daki Poissy fabrikasında üretilen DS3 Cabrio 2013 yılında lanse edilecek. Sadece 99 g/km emisyon değerine sahip motor seçeneği ile üretilecek.

2013 Citroen DS3 Cabrio Fotoğraf Galerisi