Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Yeni Peugeot 301 de yine gösterimi ilk kez Paris Otomobil Fuarı’nda yapılan yeni modeller arasında yer alıyor.

Yeni Peugeot 301’in halka yönelik dünya prömiyeri 1 Kasım 2012 tarihinde Türkiye’de düzenlenecek İstanbul Auto Show Fuarı’nda gerçekleştirilecek. Aynı anda Türkiye’de ve ardından Orta ve Doğu Avrupa Rusya Ukrayna Yunanistan Mağrip Orta Doğu Körfez ve Afrika ülkeleri ile bazı Güney Amerika pazarları gibi çok sayıda başka ülkede satışa sunulacak.


Yeni 301’de 1.2 72 beygir benzinli 1.6 Hdi 92 beygir dizel 1.6 115 beygir benzinli motor seneçekleri yer alacak. Peugeot ürün gamının yeni benzinli 3 silindirli (1.2 l VTi) motor gamından yararlanacak ikinci modeli olacak.


Yeni Peugeot 301 giderek büyüyen bir müşteri kitlesini cezbetmek için tasarlandı. Bu müşteri kitlesi büyümekte olan pazarlarda ilk defa otomobil alacak kişilerden oluşuyor. Bunlar zor beğenen müşteriler ve gösterişli sedan araçları tercih ediyorlar.


301 Peugeot’nun en son tasarım kodlarının uygulandığı bir araç. Bu şekilde karakterli ve heyecanın yanı sıra sağlamlığı da çağrıştıran bir tasarım elde edildi.


Bu otomobil boyutları sayesinde (444 m uzunluk) içinde bulunanlara cömert bir yaşam alanı sunuyor ve özellikle arka koltuklarda bu konuda kendi sınıfında bir rekora imza atıyor. Ayrıca 640 litre gibi muazzam bir bagaj hacmine de sahip.


Bu araçta son nesil benzinli ve dizel motorlar kullanıldı. Bunlar arasında yepyeni bir motor olan 3 silindirli 1.2 l benzinli motor da var. Güvenli sürüş çok sayıda konfor ve güvenlik donanımı. 301 bütün bu özellikleriyle konforlu güvenli ve dayanıklı bir aile sedanı oluşturuyor. Bu araç bazen oldukça zorlu iklim ve kullanım şartlarının mevcut olduğu ülkeler için tasarlanmış olup 2012 yılının sonbaharından itibaren ilk olarak Türkiye olmak üzere birçok ülkede satışa sunulacak.


Bu aracın geniş ticarileştirilme alanında özellikle Türkiye Orta ve Doğu Avrupa Rusya Ukrayna Kuzey Afrika ülkeleri Orta Doğu ve bazı Latin Amerika pazarları yer alacak. Bu yeni model ikinci bir operasyonla Çin’de de üretilip satılmaya başlanacak.

2013 Peugeot 301 Kompakt Sedan Fotoğraf Galerisi

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]