Nissan Toyota FT-86′ya rakip olarak 200SX’i yeniden hayata döndürecek!
Hatırlayacağınız gibi otomobil tutkunlarını heyecanlandıran Nissan 200SX ile ilgili geri dönüş haberleri Nissan CEO’su Carlos Ghosn tarafından ilk ağızdan verilen "Proje durdurulmuştur" demeciyle hayal kırıklığına dönüşmüştü.
Şimdiyse İngiltere’den saygın ve güvenilir AutoCar sitesinden gelen haberler yeniden ortalığı ateşlendirmeye yetecek gibi Nissan’ın son dönem Subaru ve Toyata’dan gelen spor otomobil ataklarının önünü kesmek için popüler spor otomobili 200SX’i yeniden sahneye süreceği şeklinde.
Japonya’da Silvia ülkemizdeyse 200SX olarak bilinen aracın biraz daha kısa boyutlarda olması ve FR-L ve 370Z platformunu paylaşması ve dış pazarda da Skyline adını taşıması gibi bilgiler haber sitelerinde ve forumlarda dolaşıyordu. Alınan son bilgilerse FR-L platformunun yeni 200SX projesi için fazla ağır olduğu yönünde.
Son 200SX bilindiği üzre arkadan çekişliydi turbo beslemeli SR20 kodlu dört silindirli bir motor taşıyordu. Aracın son üretim tarihi 2002 yılıydı. Yeni versiyonun tıpkı eskisi gibi önden motorlu arkadan çekişli ve 2+2 oturma düzenine sahip olacağı alınna bilgiler arasında. 1.8 litrelik turbo beslemeli motorun tıpkı son jenerasyon gibi 150kW güç üreteceği yüksek ihtimaller arasında.
AutoCar bu bilgilerin kaynağını açıklamıyor. Ama görünen o ki artık Nissan 200SX hayranları için geri sayım başladı.