Formula 1'de sezon öncesi kış testleri tüm hızıyla sürerken motorsporlarının zirvesini tüm detaylarıyla okuyucuya ulaştıran F1 Racing'in yeni sayısı piyasaya çıktı.

F1 Racing dergisinin Şubat sayısında takımların kış testlerinin detaylı bir dosyası bulunuyor.

Tüm takımların tüm pilotların karşılaştıkları sorunları ve kimin bir adım önde olduğu ile ilgili birçok ipucu bulabilirsiniz. Standart ECU dört yarış hafta sonu boyunca kullanılacak vites kutuları birçok F1 severin merakla beklediği slick (oluksuz) lastik testleri tüm ayrıntılarıyla bu dosyada yer alıyor.

Kimi Raikkonen ‘bir’ numara olacak mı?
Bu ayki önemli konulardan biri de Raikkonen’in Ferrari takımında bir numaralı pilot statüsünde olup olmadığı. Aslında bunu Raikkonen'in Ferrari'de 'bir' numara olmak isteyip istemeyeceğine bağlamak daha doğru olur.

Çünkü Fin pilotun derdi sadece otomobile atlayıp takım arkadaşının kim olduğuna bakmadan yarış kazanmak.

McLambo efsanesi neden sonlandı?
Bununla birlikte belki de dergideki en ilginç konu McLambo efsanesinin anlatılması.

1993 yılında efsane pilot Ayrton Senna Lamborghini motorunu deneyerek çok etkileniyor. Dolayısıyla hemen McLaren patronu Dennis'i bu motoru kullanmaya ikna etmeye çalışıyor. Fakat McLaren o yıllarda yaşadığı maddi sorunlar nedeniyle Peugeot'dan gelen güzel teklifi kabul ederek bir anlaşma yapıyor. Hatta bu Senna'nın onayı alınmadan imzalanıyor. Sonuçta Senna McLaren-Peugeot anlaşmasının başarılı olamayacağınıa karar vererek bilindiği gibi Williams-Renault'ya transfer oluyor. Ancak ne var ki Brezilyalı pilot 1994'te San Marino'da bu takımla yaptığı kazada hayatını kaybediyor. Kim bilir belki de McLambo anlaşması gerçek olsaydı Senna hâlâ hayatta olabilirdi ne dersiniz?

Tüm bu konuların detaylarını ve daha fazlasını F1 Racing dergisinin Şubat sayısında bulabilirsiniz.