Takı Modellerinde İlkbahar Modası: Aurélie Biderman

Fransız takı tasarımcısı Aurélie Bidermann lkbahar Yaz sezonu için hazırladığı takı modelleriyle bugünlerde çok konuşuluyor.

Bidermann’ın tasarladığı altın takıların ince detayları onları farklılaştırıyor. Danteller ve tüyler gibi yumuşak materyalleri altın takılara dönüştüren tasarımcı 2009 baharı için hazırladığı dantelli altın bileklik ve altın tüylerden kızılderili kolyesi ile moda dergilerini süslemeye başladı bile. Tasarımcı bu vintage bileklik modelini gerçek güpür danteli altına batırarak hazırlamış.

Aurelie Bidermann Sotheby’s Müzayede Evi’nin Empresyonist ve Modern Sanatlar Bölümünde çalışmış. 2001′de yaptığı ilk takı koleksiyonu önce Japonya’da sonra Fransa’da büyük dikkat çekmiş. Yeteneğini farkeden Lacoste Bidermann’a bir bileklik tasarlatmış.

Aurelie’nin sanatsal tasarımlarıyla ünlü takıları tüm dünyada satılıyor. Takı tasarımlarına ilham almak için dünyayı dolaşan Aurelie en çok Hindistan’dan etkilenmiş burada uzun süre kalmış.

2009‘da yıldızı parlayan Bidermann Amerikalı tasarımcı Adam ile yaptığı işbirliğiyle New York Moda Haftasında çok konuşuldu. Tasarımcının şiirsel takı modelleri aşk huzur ve fantezi felsefesiyle sunuluyor. Takıların meraklıları arasında Kate Moss Sharon Stone Red Hot Chili Peppers gibi çeşitli ünlüler bulunuyor.