New York Moda Haftası'nda 2016 İlkbahar Yaz koleksiyonları tanıtıldı

10-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenen New York Moda Haftası moda dünyasının dev markalarının 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarına ev sahipliği yaptı.

ABD'nin New York kentinde 10-17 Eylül tarihleri arasında devam eden New YorkModa Haftası tüm dünyadaki modaseverler tarafından büyük ilgi görüyor. Alexander Wang Givenchy Marcheca Oscar de la Renta Rodarte Coach Vera Wang Tory Burch Karen Walker Rag & Bone Altuzarra gibi moda dünyasının dev markalarının İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonları moda tutkunlarının karşısına çıktı. Tasarımcıların tercihlerine bakılırsa pembe turuncu sarı lame dore leylak mavi renklerinin canlı tonları bu yaz karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Gelecek sezon oldukça feminen

İlkbahar/Yaz 2016 sezonunda en çok karşılaşacağımız tasarımlara gelince... Gelecek sezonda düşük belli pantolonlar moda olacak 2015 yazında yoğun karşılaştığımız omuz dekoltesi trendi gelecek sezonda da devam edecek. Düşük omuzlu ve omuz dekolteli kıyafetler bol bol karşımıza çıkacak. Eteklerde kullanılan yoğun volan detaylar feminen bir yaz geçireceğimizin habercisi. Ayrıca bu yaz batik geri dönüyor.
Kumaşlarda kullanılan batik baskılara bakılırsa 2016 ilkbahar-yazı oldukça renkli ve hareketli geçecek.