Doğru sütyen seçimi için ipuçları

Sütyeninizin kıyafetlerinizin üzerinden belli olmasını ya da göğsünüzden taşmasını istemezsiniz öyle değil mi? İşte doğru sütyeni seçerken dikkat etmeniz gerekenler...

Çoğu zaman kendi bedeninize uygun sütyeni seçemeyebilirsiniz. İstediğiniz gibi göğüslerinizi desteklemeyebilir ya da göğsünüze istediğiniz gibi oturmayabilir. Doğru sütyeni seçemediğinzde kendinizi içinde rahatsız hissedebilirsiniz.
Doğru sütyenin üzerinize tam oturması kıyafetlerinizin üzerinden belli olmaması gerekiyor.
Sizlere doğru sütyeni seçimiyle ilgili birkaç ipucu vereceğiz.

Bantları kontrol edin

Bu görsel sütyeninizi nasıl doğru seçeceğinize yardımcı olacaktır. Sütyeninizin bantları yukarı doğru çıkmamalı. Sütyen göğüs kafesinizi sıkmamalı içinde kendinizi rahat hissetmelisiniz.


Göğsünüz sütyenden taşmamalı

Eğer sütyen sırt kısmınızı sıkıyorsa ve arkadan bir çizgi oluşuyorsa çok dar bir sütyen seçmişsiniz demektir.
Kap ölçünüzü kontrol edin

Kap ölçünüze dikkat etmenizde fayda var. Aksi takdirde göğüsleriniz taşabilir. Göğsünüzün sütyenle arasındaki mesafe sizi rahat ettirecek ölçüde olmalıdır.
Sütyeninizin şekli kıyafetinizden belli olmamalı

Kıyafetinizin altından sütyeninizin şekli belli olmamalı bu hiç çekici olmayabilir. Bunun sebebi sütyeninizin büyük olmasındandır. Kusursuz görünmeyi deneyin.


Kıyafetinize uygun sütyeni seçmeyi unutmayın

Eğer elbisenizin sırtı açıksa sütyen bantlarınızı göstermenize gerek yok. Arka kısmı aşağıda olan sütyenlerden takabilirsiniz.Kıyafetlerin tamamlayıcısı sütyenler

Sütyeni sadece iç çamaşırı olarak düşünmeyin o kıyafetinizin bir parçası. Eğer kıyafetinizde her şeyin tam olduğunu düşünüyorsanız dikkat çeken bir sütyen takabilirsiniz.