Zayıf gösteren 22 giyim tüyosu


Nasıl giyineceğinizi bilirseniz sahip olduğunuz kilodan çok daha zayıf görünerek diyet döneminizde moralinizi yükseltebilirsiniz.


Birkaç kilo fazlanız mı var? Orantınızın mükemmel olmadığını mı düşünüyorsunuz? Dert etmeyin! küçük hileler ve pratik önerilerimiz sayesinde doğru kıyafetlerle çok daha zayıf görünebilirsiniz.

Yapmanız gereken şeyler çok basit aslında önce bedeninizi analiz etmeli sonra da bedeninize göre giyinmelisiniz. Belinizi ince göstermek bacaklarınızı uzun göstermek ya da omuzlarınızı geniş göstermek için nasıl giyinmeniz gerektiğini madde madde sizler için hazırladık...

İşte zayıf gösteren 22 giyim tüyosu...

1. Bedeni bölün

Sezonun sürprizi olan renk blokları vücudu net bir şekilde bölerek uzun boyluların en iyi arkadaşı oluyor. Üst ve alt tarafı ayrı renklerden oluşan bir elbise giyebileceğiniz gibi farklı renklerden parçaları da birleştirebilirsiniz.
2. Şekilli bacaklar yaratın

Bacaklarınız çelimsizse artık üzülmeyin! Diz altı etekler (sezonun trendi kloş kesimleri deneyebilirsiniz) baldırların en geniş olduğu kısımda bittiği için bacaklarınızı daha şekilli gösterir. Yüksek topuklulardan destek almayı da unutmayın.


3. Geniş omuzları dengeleyin

70’ lerin geri geldiği bu sezon geniş kenarlı şapkalardan faydalanmanın tam da sırası. Omzunuzu daha dar göstermenin yanı sıra belinizide inceltecek.
4. Trendy bir kamuflaj kullanın

Maksi etekler uzun zamandır bu kadar moda olmamıştı. Siz de bacaklarınızı forma sokana kadar onları bu eteklerle gizleyin.
5. Adımlarınızı mükemmel atın

Bantlı ayakkabılar giyerken bantların bulunduğu yere dikkat edin. Bacak boyunuzu uzatmak için bilekten bağlanan bantlar yerine ayağın burun kısmına yakın olanları tercih edin.
6. Düz bir silüet oluşturun

Düz kesim boru paça ipek pantolonlarla fazlalıkları kamufle ederken bacak boyunuzu da uzatın.
7. Tüm dikkatleri gövdenize çekin

Gövdeyi şekillendiren korseler şüphesiz her kadının gizli silahıdır. Kalp yaka ve ön ortadan dikey inen fermuar gibi bir detay sizi daha da ince gösterecek.


8. Belinizi inceltin

Birçok ünlü markanın bu sezon koleksiyonunda fazlaca yer verdiği kalın kemerler şıklığının yanı sıra beldeki istenmeyen fazlalıkları da kamufle ediyor. Belinizi vurgulamak sizi her zaman daha ince gösterir bunu da hatırlatalım.
9. Boyunuzu uzatın

Tulumlar uzun bir silüet yaratırlar. Etkiyi arttırmak için dikey kruvaze yakalı ve topuklu ayakkabılarınızı örtecek uzunluktaki tulumları tercih edin.
10. Kendinizi küçültün

Büyük aksesuarlar olduğunuzdan daha küçük görünmenizi sağlar. Canlı rengiyle tüm dikkatleri çeken bu sert kalıplı büyük çantayı ister elinizde taşıyın ister çapraz takarak basenlerinizi örtün.

11. Kıvrımlara şans verin

Jonathan Saunders’ın bu akıllıca tasarlanmış elbisesinde görebileceğiniz gibi beldeki ve diz üstündeki yatay çizgiler vücudun en ince olan bölgelerine dikkat çekerek kusursuz bir silüet sağlıyor.
12. İddialı olun

Geniş kadranlı erkeksi saatlerle bileklerinizin ne kadar ince göründüğüne şaşıracaksınız.
13. Bacaklarınızı vurgulayın

‘Cool’ bir tarz sağlayan cepler bacağı uzatan dikey pililer ve yüksek bel. Tüm bunlar buluştuğunda ince ve uzun bacakları garanti ediyor.
14. Kalçalarınızı gizleyin

Uzun ve dökümlü bir blazerı kalça ve basenlerinizi örtmek için kullanın. İnce uzun yakalı bir modeli tercih edin ve kollarını kıvırarak bileklerinizi açıkta bırakın.


15. A – Kesimden yardım alın

Armut tipi vücutların imdadına yetişen bu elbiseyle tüm bakışlar üzerinize çevrilecek. Geniş pilili kloş eteğiyle kalçanızı gizlerken bele oturan kesimiyle hacimli görünmenizi engelliyor.


16. Kum saati silueti

Gucci’ nin elbisesindeki gibi kayık yakalar dar omuzları daha geniş gösteriyor. Vücuda oturan bu elbise kalçadaki saçakları sayesinde aynı zamanda beli daha ince gösteriyor.

17. ‘SKINNY’ giyin

Bacaklarınız ince ancak şort giyecek kadar formda değilse onları seksi bir silüetin garantisini veren bu jeanlerle vurgulayın.


18. Beyazla incelin

Bu yazın beyazları dökümlü ve uzun bir silüet yaratmak için bir araya geliyorlar. Bacakları ince gösteren dökümlü pantolonları gövdeyi uzatan smokin ceketlerle giyin.
19. Optik illüzyon yaratın

Opart etkisi yaratan desenlerle gözleri yanıltarak daha ince görünebilirsiniz. Bu illüzyonu asimetrik kesimli kıyafetlerle arttırabilirsiniz. Aksesuarlarda ise düz renkleri tercih edin.
20. Göğüslerinizi büyütün

Üst tarafınızda hacim yaratmak mı istiyorsunuz? En kolay yolu 50’ ler stili göğsü kuplu bir bustiyerin üzerine yakası hacimli bir transparan gömlek giymek.
21. Yüksek belden yararlanın

Yüksek kesim daha ince bir gövde görüntüsü oluşturuyor ve bu bölgedeki fazlalıkları geniş paçalı 70’ ler siluetinin altında gizliyor. Daha ne olsun?
22. Bacak boyunuzu uzatın

Minyon hatlara sahip olanlar size güzel haberimiz var; belde biten kısa ceketler yine çok moda. Bu ceketler boyunuzu daha uzun gösterecek