Şal modeli son yıllarda tüm kadınlar için en çok tercih edilen bir başörtü şekli. Sizde bu modeli en pratik şekilde bağlamak istiyorsanız işte size çapraz şal bağlama teknikleri...
Şal başörtüsü kullanımı duruşu şıklığı ve pratik bağlama şekli ile kadınlar için en çok tercih sebebi. Şal seçerken kumaş kalitesi ve parlaklığı dikkat edilecek en önemli konu. İpek kumaştan üretilen şallar duruşu ile zarif ve modern bir görüntü sağlayacaktır.


Şal bağlamadan önce içine tercih edeceğiniz bone çok önemli. Saten parlak bone yerine dikişsiz ve penye bone tercih etmenizi öneririz. Ayrıca boneniz şal renginizle uyumlu olmalı ya da tek renk bir bone kullanabilirsiniz.

İşte en kolay çapraz şal başörtü bağlama tekniği İZLE:


Şalınızı pratik bir şekilde en kısa sürede örtebilmek için öncelikle şalın bir ucunu 20 cm içe gelecek şekilde katlamalısınız. Bu şekilde katladığınız şalın iki ucu aynı hizada yanlardan sarkacak şekilde başınıza örtün.

İki ucu yandan sarkan şalınızın yanaklarınıza gelen tarafını elinizle yüzünüze doğru düzelterek şalı kenarlarda hiç katlama yapmadan çenenizin altından bir iğne ile şalınızın açılmaması için iğneleyin.
Daha sonra iki yandan sarkan şal uçlarını sağ ve sol omzumuza çapraz şekilde atın. Şal uçları sırtınızdan iki yana sarkabileceği gibi arkadan da bağlayarak kullanabilirsiniz.