Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Kış aylar ve gelen aşırı soğuklar kendini iyice hissettirmeye başladı. Renk olarak camel ve kahverengi tonların tercih edildiği kış aylarında 70 lerin romantizmi ve sadeliği baş gösteriyor.

Moda uzmanlarının bilgililerinden derlenmiş bu yazıda moda severler için 2011 kış sezonu trendlerine değinilmiştir..

Bayanlar için: Bu sezon leopar ve folklorik desenler metalik ve ekose gösterişli neon renkler tercih edilmekte. Dünyaca ünlü bir çok markanın koleksiyonunda baştan aşağı tek renk seçiminin haricinde hardal sarısı ten rengi ve kırmızı renklerin uyumu ile siyah mor ve grilerin kullanımı söz konusu. Kıyafetlerde ise kesimi rahat olan pantolonlar dolgu örgüler pırıltılı elbiseler ve tüylü tarzdaki botlar baş gösteriyor.

Modacılar kumaş tercihi konusunda dantel koton kaşmir kürk kadife kalın triko tafta ve deriyi ön planda tutarken; bir çok markanın koleksiyonunda çiçek tropikal leopar ve egzotik baskılardan oluşan desenler göze çarpmakta.Bol paça kaşmir pantolonlar tunsik elbiseler uzun etekler tunik rüzgarlıklar hacimli paltolar ile birlikte gösterişli turuncu ve grafik motiflerde oldukça gözde. Omuzlardan salınan pelerinler ise bu seninde vazgeçilmezlerinden..Etnik tasarımlara yapılan vurgu bu seneyi diğerlerinden ayıran en önemli faktör. Haki renginin çoğunlukta olduğu otantik desenler rengarenk aksesuarlarla kombin ediliyor.Moda uzmanlarının hemfikir oldukları görüşlerden biriside palto giyimi. Bu sezon diğer sezonlarda olmadığı kadar palto giyileceği tahmin ediliyor. Rengarenk paltolar istediğiniz her türde elbise ve jean ile birlikte kullanılabilecek. Palto rengi olarak beyaz en çok seçilenlerden birisi olacak.

Bu sezon kadınlar nasıl makyaj yapmalı: Tırnakların ve dudakların rengarenk olacağı bir kış sezonu bizleri bekliyor. Göz makyajında beyaz ve sade renkler yerini daha ilgi çekici olan mavi ve gri renklere bırakıyor. Kırmızı ise makyaj seçiminde ön planda olacak.


ALINTIDIR.