Kadın ayakkabısı söz konusu olduğunda yüksek topuklu ayakkabılar bayanların seksapellerini en iyi gösteren aksesuarlardır. 1930′ların parıltılı zamanlarında Greta Garbo ve Rita Hayworth gibi efsane yıldızlar özellikle parmağın sadece minik bir kısmını gösteren öpücük burunlu topuklu ayakkabı modellerini ayaklarından çıkarmazdı.

Ayakların güzelliğini ortaya koymak için birebir olan bu kadınsı ayakkabılar eşsiz derece seksi ama bir yandan da yarı kapalı zarif ve asil… Öpücük burunlu topuklu ayakkabılar 80′lerde şöyle bir görünüp kaybolmuştu ancak son günlerde sezonun en şık ayakkabıları olarak tekrar ortaya çıktılar. İşte ünlü tasarımcılardan yaz kış demeden giyilecek son moda nefis öpücük burun modelleri. Ayakkabı dünyasından siyah beyaz sarı gri kahverengi altın lame mor kırmızı renkte; saten kumaş deri malzemeden; parlak mat veya desenli; ince topuk platform topuk ayakkabı modellerine bir göz atmakta fayda var.Christian Louboutin - kumaş kaplı beyaz ayakkabıChristian Louboutin - Saten platform tabanlı ayakkabıChristian Louboutin - Yoyospina kahverengi desenli sivri topuklularGiuseppe Zanotti - yılan desenli ayakkabıChristian Louboutin - Lame yüksek topuklu sandalet ayakkabıGiuseppe Zanotti - Toka detaylı açık ayakkabıGiuseppe Zanotti - Üç renkli rugan yüksek topuklu ayakkabı
Fendi - Süet ve deri platform ayakkabıMarc by Marc Jacobs - Payet işli konik topuklu ayakkabıRupert Sanderson - Metalik altın renkli ince topuklu ayakkabıMarc Jacobs - Kelebek desenli mor ayakkabıOscar de la Renta - Metal tokalı atkılı ayakkabALINTIDIR.