Dünya modasının önde gelen isimleri erkeklerin kıyafet ve aksesuar seçiminde yapmaması gereken 10 büyük hatayı sıraladı.


PANTOLON PAÇASI BİLEKTE BİTMELİ: Yükselişte olan bir rap starı değilseniz boyu çok kısa veya uzun pantolon giymeyin. Banana Republic `in erkek giyim uzmanı Michael Anderson `a göre pantolonun ayak bileğine tam oturması gerekiyor.

KIYAFETLERİ ÇORBA YAPMAYIN: Farklı desen veya modelde giyinmeyin. Her şey birbiriyle uyumlu olmalı.

KISA KRAVATLARA SON: Ben Silver mağazası uzmanları erkeğin kravatının boyunun 142 cm. olmasını öngörüyor. Uzun boylu erkekte ise 152 cm. olabilir.

BEL YÜKSEKTE OLMAMALI:
Yüksek belli pantolonlar erkeklere göre değil. Pantolon kalça kemiğine tam oturmalı.

KADINLAR İLK AYAKKABIYA BAKAR:
Baxter `a göre erkekler yanlarında her zaman ayakkabı cilası taşımalı. Kadınlar erkeklerin ayakkabısına çok dikkat eder.

RENK UYUMU ÖNEMLİ: Ayakkabı ve kemerden vazgeçmeyin. Arnold Brant ve Lanier`den Tracie Young `Aksesuar seçiminde aynı renk familyasına sadık kalınlı` dedi.

BEYAZ ÇORAP İNTİHAR GİBİ: Sperry Topsider ürün müdürü Lee Bexter: Kızları kendinizden kilometrelerce uzaklaştırmak mı istiyorsunuz? Beyaz çorap giyin.

CEP TELEFONLARI CEPE: Erkeğin beline elektronik cihaz anahtarlık veya uğur sembolleri asması çok çirkin.


LEKELİ GÖMLEKLER ÇÖPE :
Hickey Freeman `ın ürün geliştirme bölüm başkanı Jon Morales : Her zaman yedek gömleğiniz ofisiniz bir kenarında dursun.

ÜST ÜSTE GİYİNMEYİN:
T-shirtün üzerine saçaklı gömlek veya fanila giymeyin. Süveter ve ceketi tercih edin .

ALINTIDIR