Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up Troller'in Hikayesi


  Troller'in Hikayesi
  Kuzey yarımkürenin uzaklarında kış fırtınalarının kıyıları kamçıladığı yerde uzun ve dar bir ülke vardır. Burada zirveleri dantel gibi süslü karlarla kaplı dağlar derin uçurumlarla çevrili ayışığında parlayan gölleri ile karanlık ormanlar görürsünüz.

  Bugünlerde bu ülke sadece yılın altı ayı kar ve buzla kaplıdır. Çok çok zaman öncesi binlerce yıldır tüm ülkenin oluşumunu gerçekleştiren kocaman bir buzul vardı.İklim ılımaya başlayıp buzul yavaşça kuzeye doğru geriye çekilince buzulun güneyindeki adamlarda onun izini takip ettiler. Bu ülkeye bakarak ve onu muhteşem bularak kendilerini oranın ilk oturan ve yerleşen canlıları olarak saydılar. İnsanlar oraya yerleştiler ve Norveç adını verdiler. Kendilerini de ''nordmen'' kuzeyin adamları olarak adlandırdılar.

  Uzun bir süre geçmeden bu ülkede yalnız olmadıklarını diğer çeşitli yaratıkların ormanlarda ve dağ kenarlarında saklandıklarını farkettiler. İnsanlar bu yaratıkların ne olduğunu bilmiyorlardı ama doğaüstü güçleri olduklarına inanıyorlardı ve o zamandan bugüne trollolarak biliniyorlar.

  Troller ancak günbatımından sonra saklandıkları yerlerden çıkar ve gün doğumunda ortalıktan kaybolurlardı. Direkt güneşte kalırlarsa bu onların çatlayıp taşa dönüşmelerine neden olur ve olasılıkla yanarlardı. Bazen troller güneşten saklanmayı unuttuklarında taş şeklinde troll benzeri yüz hatları ile bugün çeşitli yerlerde bulunabiliyor.

  Eski Norveç Hikayelerine göre; bazı Troller devasa idi bazıları ise küçüktüler. Hepsinin uzun eğri burunları dağınık saçları ve sadece dört parmakları vardı. Çoğunun uzun ve tüylü kuyrukları da vardır çok nadiren diğerleri iki hatta üç gözlü iken bazılarının alınlarında sadece bir gözü vardır. Troller yüzyıllarca yaşadılar çoğu biraz ürkütücü görünsede genellikle iyi huylu ve küçük bir çocuğun kandırabileceği derecede saftılar.Gene de Trollerin öfkesi sonuzdu. Bunun içindir ki onlarla iyi geçinmek Iyi ilişkiler içerisinde olmak daha sonra mükafatlandırılmanız açısından önemlidir.

  Troller şekillerini değiştirebildikleri için doğa üstü yeteneklere sahip oldukları da düşünülürdü. “ Hulder “ isimli bakire peri kızları inanılmaz çekici birer genç bayanlara dönüşebiliyordu fakat her nasılsa kuyruklarından kurtulamıyorlardı. Bu periler tarafından dağlarda cezbedilen avcı ve çiftçilerin oğulları onları yeni görünüşlerindeki güzellikleri içerisinde genellikle kuyruklarından kontrol ederlerdi. Hatta bugün bile trollerle iyi ilişkiler kurulması tavsiye edilir. Onları düşmanınız yapmayın.

  Gelecek sefere dağlara ve ormanlara gittiğinizde sadece zararlı olmadıklarını ve size kötülük yapmayacaklarını hatırlayın. Fakat unutmayın.

  Alaca karanlık saatlerinde hiçte yalnız değilsiniz….siz ve Troller

  ALINTIDIR.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yüzüklerin efendisi ve hobbit de bahsediliyor.
  Burada anlatıldığı gibi iyi değil aksine salak yaratıklar olduğundan düşmanların emrindedir.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş