Kutsal Ögretmenler

Kadim çaglarınbugün hayranlıkla izledigimiz eserlerini.. Sanat ve ilim harikalarını ortaya koyan sanatçıları ısrarla: ''Güzel olan her ne yaptı isekTanrılardan ögrendik'' demişlerdir...Arkeoloji ileçivi yazıları veya papiruslarla sabittir.

Bugün elimizde bilim olarak her ne varsa yine onların mirasıdır. MÖ.çaglarda..yaklaşık günümüzden 6000 yıl önce bizi terkettiler. İnsan medeniyeti ve idaresinin önünü açtılar.. Tarihi kelimesi ile ''İnsan Krallar'' dönemini başlattılar. Tekamülümüz için..Kemaliyet ve Kamiliyetimiz.. Tecrübe etmemizdeneyimlememiz için.

Bu gün geldigimiz noktaya kadar olan tarihi vakalara.. Bakış attıgımız zaman..Bugünkü noktadan gelecege baktıgımız zaman.. Hiç te iç açıcı olmayan..başarılı olmayan bir performans.. Sırıtıyor. Kan ve vahşetle örülmüş bir tarih..

Katliamlar ve talanlartecavüzler.. Dominant olma kaygısı ile..bir aslan veya sırtlan.. sürüsüne benzer tavırlar.Para-Kadın-Güç ve ihtişama tapınış.

Yeni keşfedilen kıtaların talanı ve yerli soykırımı.. Demek ki yeni bir gezegen keşfetsek.. Oraya da aynısını yapacagız..Degil mi? Ve..her yerde yankılanan..o söz: ''Kan dökücüzulmedici bir varlık mı yaratacaksın?''

Bu gün geldigimiz nokta..Dünyanın en ''medeni/gelişmiş'' ulusu Abu Gharib de..İnsanları çıplak edip köpeklere parçalatıyor.

Ne medeniyet ama ... !?!?!?!?!?

Bir tıkanma..tükeniş.. Hissediyor musunuz? Yeniden..Onlara..Kutsal Ögretmenlere.. İhtiyaç duyuyormusunuz? Sakın...Bu.. Mehdi..Mesih kavramları.. Bu ihtiyacın..dışarıya fışkıran.. Sızıntısı olmasın? Beceremedik mi yoksa?

ALINTIDIR.