Nephilim
İNSANLARI YÖNETEN DEVLER

Kelime anlamı olarak'göklerden gelen' ya da'yukarıdan gelen anlamı taşımaktadır.

Bir görüşe göre HZ: Adem cennetten kovulmadan önce yeryüzünde yaşayan akıllı yaratıklar devlerdir.

Başka bir görüşe göre de artık olmayan başka bir gezegenden gelen uzaylılar olduğu iddia edilir.

İncile göre Tanrı'nın insanı gözetlemesi için insan görünümünde dünyaya indirdiği meleklerdir. Bu iri melekler HZ: Adem'in kızlarına aşık olmuşlar ve onlardan çocukları doğmuştur.

Bazı görüşlere göre de Nephilim şu anda yok olan bir gezegenden dünyaya gelmiştir ve Mezopotamya'da insanları eğitmiş bilgilerini vermişonların yöneticileri olmuşlardır. Hala yeyüzünde ölümsüz olarak gezindikleri söylenmektedir. Ayrıca vampir inancının temelinde cinler veya nephilimler olduğu da söylenir.

Hatta ''insanın'' genetik mühendislikle işgücü için bu yaratıklar tarafından üretildiği bile bir görüştür(!).

Benim şahsi araştırmalarımdan edindiğim görüşümse şöyledir: Nephilimlerin Dünya dışı bir uygarlıktır. Mu ve Anlantis medeniyetlerinin kurucularıdır. Bu medeniyetlerin aralarındaki savaş sonucu yok olmasıyla bu medeniyetten geriye kalanların dünyanın farklı yerlerinde insanlara bilgi verdikleri onların yöneticisi oldukları ve daha sonrada bilinmeyen bir sebeple ortadan yok olduğu görüşündeyim. Şu anda da yer altında muhteşem bir teknolojiyle kurulmuş şehirlerde yaşadıkları düşünüyorum. Hitler Napolyon vs. gibi bazı devrin önemli şahsiyetlerinin arkalarında oldukları ve tekrar yeryüzüne cıkmak için gereken ortamları yaratmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Onların büyü gücü ve cok ileri teknolojileri kullandıkları da bir gerçektir. Buna örnek olarak Hitlerin insanı adeta büyüleyen konuşmalarını ve arkasından milyonları sürüklemesini gösterebilirim. Son olarak da Nephilimlerin KUR'AN-I KERİM'de geçen ve kıyamet yaklaştığında cıkacak olan Yecüc-Mecüc kavmi olduğu kanısındayım.

ALINTIDIR.