Ali KARAHASANOĞLU ' nun bir yazısını paylaşmak istedim;

Aleviliğin zaten İslâm içinde bir mezhep olduğu dolayısı ile ortak ibadethane olan caminin yeterli olduğu" cevabını alınca da "Alevilik bir dindir ibadeti cemdir ibadethanesi cemevidir" diye karşılık vermiş.

Bazı dindarların ağzı açık okuduğu bazı dindarların/tesettürlülerin de köşe yazılarını yayınlatınca büyük bir iş başardıklarını sandıkları Taraf gazetesi de manşetine yerleştirmiş: "Alevilik dindir ibadeti cemdir."
Hüseyin efendinin de Taraf'ın ateistlerinin de boylarından çok büyük laflar bunlar..

Hani sorsa birisi "Alevilik din ise peygamberi kim?"

Devam etse sorusuna: "İbadeti cem ise bunun yazılı olduğu kitabı ne?"
Bir daha sorsa: "İbadethanesi cemevi ise ibadetin yapıldığı vakit ne?"
Soruları daha fazla çoğaltabiliriz de.. Özeti bunlar..
Öyle ya..

Aleviliği İslâm'ın içinde bir mezhep olarak görmüyorsanız ayrı bağımsız bir din olarak görüyorsanız bir peygamberiniz olmalı!?
Kim o peygamber?

Şimdi gelelim tartışma konusunaaaaaaa..

Ben de çevremde o kadar çok duydum ki bu soruları !

Şimdi ben soruyorum Ali Bey'e;

HZ. ALİ'YE DUYULAN BAĞLILIK MÜTEDEYYİN BİRİNİ RAHATSIZ EDER Mİ?

Tek fark vardır o da Hz. Muhammed'in İslamiyet'i insanlığa anlatmak için yola beraber çıktığı biricik kızını emanet ettiği yürekliliği ve cesareti nedeniyle onu Allah'ın Aslan'ı diyerek taçlandırdığı Hz.Ali'ye ve onun katledilen evlatlarına duyduğu sevgi ve saygı ve Ehl-i Beyt ve Oniki imamlara olan aşırı bağlılıktır.

Peki bu bağlılık 'Elhamdülillah Müslümanım' diyen mütedeyyin birini rahatsız eder mi? Edebilir mi? Mümkün mü Müslüman olduğunu söyleyen birinin Hz. Muhammed'in soyunu devam ettiren Hz. Ali'ye ve onun evlatlarına duyulan bu bağlılıktan ve bu bağlılığı esas alan bir inançtan rahatsız olması?