Sevgili Candaşlar...

Aslında Yol sürdüğümüz için Yoldaş da diyebilirdim ama Candaş kelimesini durum ve konumumuz itibariyle daha uygun buldum kendimce dilerseniz yoldaş deyin; amaç aynıdır…

Candaşlık yeryüzünde yaşanabilecek en onurlu Yol yaşam biçimidir. Bir Can kendi Candaşına ihanet ederse yola ihanet etmiş gibidir.
Sevgi ve hoşgörüden beslenen bir barış dünyası kurduk. Bu dünyada yaşamaya devam ediyoruz. Hak Muhammed Ali virdimiz Şah’ın yolu insanlığın yolu biz de yolu sürmeye çalışıyoruz…

Candaşlık sadece okuyup bilgilenmek değil. Üstün bir duygudur. Biz bizleri anlarız gönlümüz hep birbirimize akar. Herşey Hakk’ın tezahürüdür her şeyi severiz yaratan ve yaratılan birdir. Bu yüzden İnsan en değerli varlıktır ki kabemizdir. Özümüzü dünyaya karşı aynı yorumlamak ve konumlandırmanın daha fazlası olan bu sevgi harmanı ruh halimizi; eşitlik için mücadele vererek haksızlığa direnerek mazlumun yanında olarak hep Can Cana hep yürek yüreğe olarak somutlaştırırız.

Bazen tanımasan da bilmesen de biri senin sanki öbür yarındır. Sanki seninle aynıdır. Hissedersin gönül bağı dedikleri bu olsa gerek. Candaşlar bu bağı kurabilmeyi başardı. Bunu anlamayan kavrayamayan toplulukların bugünkü hali aşikardır.

Bazen Canlar birbirini kırıp üzebiliyor. Hepimizin Yol’unun aynı olduğunu ve can cana olduğumuzu kısaca hatırlatmak istedim sadece…Bu düşüncelerime eklenecek tabiî ki çok şey var. Ekleyebilirsiniz bu bir artı değerdir. Muhabbetimiz daim olsun.

Biz bir Can’ız
bir avuç kanız
can oldukça varız
büyür çoğalırız

Barf