Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Düşkünlük ve Müşküllük Suçları - Cariyeler, Köleler ve Alevilik.

  Düşkünlük ve Müşküllük Suçları - Cariyeler Köleler ve Alevilik.
  Sevgili dostlar
  Alevi Erkanında düşkünlük ve müşgüllük suçlarının neler olduguna kısaca bir bakalım .

  - Düşkün- Müşkül Cana kıymak çalmak birden fazla evlenmek ve benzeri ağır suçlar‚ ‘düşkünlük’ sebebidir.

  Yalan söylemek kavga etmek gibi hafif suçlar‚ ‘müşkül hal’ sayılır.Alevi erkanında “Müşkül hallolur düşkün hallolmaz”. Müşkül olanlar Alevi yol kurallarına uygun olarak verilen cezayı yerine getirdikten sonra bağışlanırlar düşkün olan kimse‚ “yolu yolumuzdan malı malımızdan davarı davarımızdan ayrı olsun” denilerek sonsuza dek Alevi toplumunun dışına itilir.

  İslamiyetteki Köle ve Cariye (sex kölesi) Hukukuna bakalım Alevi Erkannına ne kadar uyuyor alevilik islamın içinde dersek bunlara da cevap bulmamız gerekir ?

  Cariye
  Cariye baskınlar da savaşlarda ele geçirilen kadınlardır yani köledirler.. Bu kadınlar savaşanlar arasında pay edilirler..

  Peki bu cariyeler ne işe yarar?
  1-Bu cariyeyi alıp eve götürüp cinsel olarak kullanabilirsiniz.

  2-Bu cariyeyi evde hizmetçi olarak kullanabilirsiniz.

  3- Bu cariyeyi köle pazarına götürüp satabilirsiniz..

  4- İstediğinize hediye olarak verebilirsiniz.

  Cariyelik Kuran onaylı Allah' ın emridir.. Peki kendini müslüman zanneden alevi hanımlar sizler cariye olmayı kabullenirmiydiniz? Eminim kabullenmezdiniz . Alevi kadınına yakışanda budur . Ma -kadın ana kültüne dayanan bir inanca sahip alevi kadının onlarca cariye edinmiş bir insanı pir olarak nasıl kabül edeceginin açıklanması zor bir durum oldugunun farkındayım hatta hiçbir açıklamasının olmadıgının!!!!! Ama cevaplamadan önce bakalım allah cariyeler hakkında ne diyor..

  Ele geçirilen cariyelerin bir kısmı evlidir. Kocası ya kesilmiş ya da zavallı adam kaçmıştır.. Şimdi işin en ilginç yerine gelelim.. Kuran a göre bu evli cariye ile cinsel ilişkiye girmek günah degildir.

  Nur suresi 33-
  Evlenme imkanını bulamayanlar ise Allah lütfu ile kendilerini varlıklı kılıncaya kadar iffetlerini korusunlar. Ellerinizin altında bulunanlardan (köleler ve cariyelerden) mükatebe yapmak isteyenlerle eğer kendilerinde (hürriyete kavuşmalarında kendileri için) bir iyilik görüyorsanız hemen mükatebe yapın. Allah’ın size vermiş olduğu malından siz de onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde edeceksiniz diye namuslu kalmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları zor altında bırakırsa bilinmelidir ki zorlanmalarından sonra Allah (onlar için) çok bağışlayıcı ve merhametlidir.

  Biçare bu cariyeleri fuhuşa zorlayan saygıdeğer Müslümanlara Allah; Onları fuhuşa zorlarsanız bu çok büyük günahtır diyor mu? hayır Onları fuhuşa zorlayanlara şu kadar sopa vurun diyor mu? hayır Müslümanların tanrısı ne diyor? Kim onları zor altında bırakırsa bilinmelidir ki zorlanmalarından sonra Allah (onlar için) çok bağışlayıcı ve merhametlidir. Allah zorlamayın ama zorlarsanız ben onları affedeceğim diyor.

  Gerekçesiz boşanmayı bile düşkünlük sayan aleviler nasıl olupta bu cariyeleri ve köleleri kabul etmişler saygıdeger Müslüman Alevilerin açıklaması gereken bir durumdur?.Tabi bir açıklamaları varsa!!!

  Muminun Suresi..
  6. Ancak eşleri ve ellerinin altında sahip olduğu cariyeleri hariç. (Bunlarla ilişkilerden dolayı) kınanmış değillerdir.

  Şu tanıma bir bakar mısınız? Ellerinin altındaki cariyeler hariç ne kadar aşagılayıcı bir durum alevi kadınlar böyle bir tanrının peygamberi oldugunu söyleyen 24 karısı ve onlarca cariyesi olan hz Muhammedi pir olarak kabul edebilirlermi böyle bir ihtimal varmıdır? . Önemli bir haber islamın Kadına bakışı. İmamdan şaşırtan fetva (Haber başlıgı bu ama neden şaşırdıgını anlayamadım İmamın söyledigi dogru degilmi Hz Muhammed Aişeyi 6 yaşında nikahına alıp 9 yaşında yatagına almadımı!) 28 Haziran 2008 Cumartesi 17:41 Suudi imam Dr. Ahmed El Mubi saçmaladı. İslam'da evlilik için asgari bir yaş bulunmadığını belirtti ve kızların evlilik yaşını açıkladı.

  Suudi imam Dr. Ahmed El Mubi saçmaladı. İslam’da evlilik için asgari bir yaş bulunmadığını belirten imam ‘Bir kızın 1 yaşında ancak cinselliği erteleme koşuluyla evlenebileceğini’ söyledi. Haberi Lübnan televizyonundan aktaran Fox televizyonu “Buna İslami stilde evlilik diyebilirsiniz” yorumunda bulundu. El Mubi “Ama kız cinsellik için hazır mı? Cinsellik için uygun yaş nedir? Bunlar çevre ve geleneklere göre değişir. Babanın fikrinin alınması gerekir. Evlilik ve ilk ilişkinin yaşanması ayrı şeyler” dedi. El Mubi şöyle devam etti:

  “Biz Peygamber modeline göre hareket ediyoruz. Hz. Ayşe Peygamber’in eşi olduğunda altı ilk cinsel ilişkide dokuz yaşındaydı.” Yemen’de 8 yaşında zorla evlendirilen bir kız geçtiğimiz aylarda boşanmıştı. (Akşam) İslamın kadına bakışını anlatmak için daha güzel bir haber olamazdı yukarıda yazdıklarıma bazı canların o dönemde öyleydi hz muhammed sokakta kalmasın diye kadınları nikahına alıyordu diyebilirler ama düşünmezler niye evlatlık almıyorda nikahına alıyor.İslamda o zamanda dört kadınla evlenmek haktı şimdide ne olduda aleviler için bu durum degişti de arablar için degişmedi. Unuttum tabi biz islamın Özüyüz !!!

  Hal böyle iken aleviligi islamiyetin içinde gören sevgili alevi dostlara sormak isterim . Alevi erkanında çok evli olmak düşkünlük sebebidir .Çok evli olanlar Cemlere alınmazlar ve toplumla ilişkileri kesilerek köyden uzaklaştırılırlar.Çok evlilere selam dahi verilmez.

  Gerek Hz Ali’nin gerek Hz Hasan’ın gerek Hz Hüseyin’in ve diğer imamların aynı anda onlarca kadınla evli oldukları ve yüzlerce cariyeye (seks kölesi) sahip oldukları biliniyor.İmam yolun kurucusu ve öğreticisi piri demektir.Şimdi şu soruya net bir cevap vermek gerek.Aleviler normal koşullarda kendi erkanları uyarınca düşkün edip köylerinden atacaklarıselam dahi vermeyecekleri insanları imam olarak kabul etmiş olabilirler mi?

  Kendisini müslüman zanneden bütün alevilerin bu soruya bir cevap bulmaları gerekmektedir bizimlede paylaşırlarsa mutlu olacagımı bildirmek isterim kendi adıma .

  İslamiyette ki kölelik ve kuran’daki cariye ve kölelerle ilgili ayetler ortada iken aleviligi kuran ayetlerinde arayan dostlarında oturup düşünmesinin zamanı gelmiştir.!! Artık teknoloji gelişti ve insanlar kuran ayetlerini türkçe okuyorlar safsatalara ve kulaktan dolma bilgilere karınları tok .Bundan sonra da aleviligi islamın içinde gösterenlerin menfi çıkarları dogrultusunda insanları yölendirdigini düşünüyorum halk yıllardır önder bildigi bu insanların sölediklerini dogru kabul edip peşinden gidiyor ama yavaş yavaşta olsa insanlar islamiyetin toz bulutlarının arasından Aleviligin ışıgını görmeye başladılar.

  Enel-hak diyen insanı tanrının bir parçası olarak gören yarin yanagından gayri her yerde hep beraber diyen bir toplumun pirlerinin köle ve cariye edinmeleri bir filin uçması kadar olanaksızdır.Hz Ali'yi Hz muhammedi ve oniki İmamları pir olarak görenlerin. Yukarıdaki kuran ayetlerinin ve imamların yaşantılarının izhanı yapması gerekir.Alevilik ve islamiyet çok farklıdır.

  Bunu anlamak için asırların geçmesine gerek yok alevilik ve islamın farklılıklarını kuran'la Erkan'ı karşılaştırarak görebilirsiniz.Saygılar sevgiler Ali karul.

  Işıkla kalın.

  Alıntıdır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  24 karısı ve onlarca cariyesi olan hz Muhammedi pir olarak kabul edebilirlermi böyle bir ihtimal varmıdır? . Önemli bir haber islamın Kadına bakışı. İmamdan şaşırtan fetva (Haber başlıgı bu ama neden şaşırdıgını anlayamadım İmamın söyledigi dogru degilmi Hz Muhammed Aişeyi 6 yaşında nikahına alıp 9 yaşında yatagına almadımı!)
  Bu nasıl bir yazıdır? Hz. Muhammedi kötülemiş Aleviliği islam'dan ayrı tanıtmıştır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş